ČTVRTSTOLETÍ 7. díl: Plzeňský dvojboj

Seriál ke 30. letům klubu (Petr Jílek, David Černický) - Ve svátečním dni 28. 10. 1995 jsme na domácím hřišti v Chrudimi přivítali plzeňské týmy. Jednalo se o veledůležité zápasy, kdy se oba soupeři tabulkově nacházeli pod námi. V obou zápasech jsme se museli obejít bez pomoci hokejistů.

9.kolo:

Svítkov Stars – Škoda Plzeň 6:4 (3:1, 2:0, 1:3)

branky - Straka, Pavlovec, Florián, Bukač, Adamů, M. Schejbal

asistence - L. Nekola 2, Bukač 2, Jílek, Pavlovec

vyloučení - 5:7 (Jílek 2, Bukač, Klaban, Florián)

průběh zápasu - 3:0, 3:1, 6:1, 6:4

sestava:

brankář: Martin Budinský

obrana: Petr Adamů, Pavel Šilhánek - Petr Jílek, Lukáš Nekola – Michal Janko

útok: Petr Pavlovec, Martin Schejbal – Pavel Straka, Roman Bukač – Jiří Klaban, Milota Florián

Povzbuzeni kvalitním výkonem ve Zlíně jsme do utkání vstoupili jako uragán a rychle si vypracovali tříbrankový náskok. Nerozhodila nás ani snižující branka na konci úvodní třetiny. Naopak, i nadále jsme navyšovali náskok, zejména z přesilovek, až na 6:1 a podvědomě začali šetřit síly na odpoledne. Jenže jsme se v závěrečných šesti minutách nechali zbytečně vyprovokovat a zbytečnými fauly nechali Škodovku zápas ze tří přesilovek snížit na přijatelný rozdíl dvou branek.

10.kolo:

Svítkov Stars – Rozvoj Plzeň 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

branky - L. Nekola, M. Schejbal

asistence - Pavlovec

vyloučení - 5:4 (Adamů 2, Šilhánek, M. Schejbal, Klaban)

průběh zápasu - 2:0, 2:1

sestava:

obrana: Petr Adamů, Pavel Šilhánek - Petr Jílek, Lukáš Nekola

útok: Petr Pavlovec, Martin Schejbal – Pavel Straka, Roman, Bukač - Jiří Klaban, Michal Janko

Byli jsme si vědomi, že úspěch by nás posunul do klidných extraligových vod. Od začátku bylo téměř jisté, že mnoho branek nepadne. Do vedení nás dostal těsně před první sirénou L. Nekola. Uklidnění přinesla hned po přestávce branka M. Schejbala, jenže Západočeši se za nedlouho stihli dostat zpět do zápasu. Závěrečná třetina byla tou pravou hokejbalovou bitvou o každý centimetr asfaltu, jehož hrdinou byl náš muž s maskou Martin Budinský. A když jsme přečkali i půlminutovou power-play, která trvala snad pět minut, mohli jsme se poprvé radovat ze stoprocentního víkendového bodového přírůstku.

Plznička nám tedy ve sváteční den nezhořkla, ba naopak. Katapultovala nás do středu tabulky s pětibodovým náskokem na sestupovou příčku.

16. Škoda Plzeň 8 1 0 7 24:50 2

Příště (8.díl – 11. 11.): Navážeme na vítěznou šňůru v dalších domácích zápasech s Brnem a Malenovicemi?