Seriál ke 30. letům klubu (Petr Jílek, David Černický) - Ve čtvrtém extraligovém dvoukole jsme 21. 10. 1995 cestovali do Fryštáku a za zlínským lídrem. Pokud jsme chtěli držet záchranářskou lajnu museli jsme si přivézt nějaké body.

TJ Fryšták - Svítkov Stars 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

asistence: Klaban 2, Straka, M. Schejbal

vyloučení: 5:3 (Klaban, M. Schejbal, L. Nekola)

sestava:

brankáři: Martin Budinský

obrana: Petr Adamů, Pavel Šilhánek - Petr Jílek, Lukáš Nekola

útočníci: Petr Pavlovec, Martin Schejbal – Jiří Klaban, Pavel Straka – Daniel Šafránek

A to se povedlo hned v dopoledním utkání. Od úvodního vhazování jsme byli aktivní, což vyústilo v početní výhodu, kterou v šesté minutě využil Pavel Šilhánek. Domácím se však záhy podařilo vyrovnat, ale do kabin nás Petr Pavlovec poslal s jednobrankovým vedením. Důležitým úkolem bylo udržet na uzdě vytáhlého a velmi šikovného reprezentanta Slaměnu tak, aby se moc nerozparádil. Domácím se ale nedařilo vyzrát na výborně chytajícího Martina Budinského. Do dvoubrankového vedení jsme šli ve 30. minutě po střele Petra Jílka, jenže Fryšták prakticky okamžitě snížil. Drama vyvrcholilo v samém závěru, kdy jsme domácím nabídli přesilovou hru, kterou ještě vyšperkovali hrou bez brankáře. Drtivý tlak naštěstí ukončil jako správný kapitán Petr Pavlovec, jehož vyhození doputovalo až do prázdné klece. Důležitou výhrou jsme se tak bodově dotáhli na svého soupeře.

8.kolo:

HBC Zlín - Svítkov Stars 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

branky: Straka, M. Schejbal

asistence: Klaban

vyloučení: 2:2 (Šilhánek + navíc 6 min OT)

průběh zápasu: 0:1, 3:1, 3:2

sestava:

útočníci: Petr Pavlovec, Martin Schejbal – Daniel Šafránek, Pavel Straka - Jiří Klaban, Michal Janko

Dosavadní suverén ligy poprvé ztratil svůj první bod v dopoledním zápase s Poličkou. Neměli jsme tedy co ztratit a na samém začátku bylo vidět, že soupeř není úplně ve své kůži. Ještě více jsme zlínské hokejbalisty nahlodali v první minutě, kdy tenisák za záda reprezentačního brankáře propasíroval Pavel Straka. Celou první třetinu jsme nakonec vedení udrželi i díky skvělému výkonu Martina Budinského. Co se muselo dít v kabině domácích nevíme, za to víme, že od  druhé třetiny nás hokejbal hodně bolel, na což doplatil náš nejmladší člen výpravy Lukáš Nekola likvidačním faulem. Když to tedy tento víkend domácím moc nevycházelo herně, použili na nás velmi tvrdou hru, což se jim vyplatilo a dostali se do uklidňujícího vedení 3:1. Jenže brankou Martina „dědka“ Schejbala se nám podařilo dostat výsledkově zpět do zápasu. A nechybělo mnoho, abychom si odvezli nečekaný bod. V power-play chybělo pověstné štěstíčko nejprve Petru Pavlovcovi a po střele Pavla Šilhánka jsme již zvedali ruce nahoru. Bohužel, zlínský strážce svatyně předvedl své reprezentační kvality. Před následujícími čtyřmi domácími zápasy jsme si dokázali, že i s nejlepšími umíme zahrát. Po zlínské štaci jsme se poprvé ocitli na nesestupové příčce!

1. HBC Zlín 8 7 1 0 54:19 15
2. Radouč Ml. Boleslav 7 6 0 1 44:21 12
3. Orna Kladno 8 5 2 1 37:20 12
4. Severka Ústí n/L. 8 5 2 1 40:32 12
5. Slovan Brno 8 4 2 2 26:21 10
6. Kometa Polička 8 3 3 2 27:20 9
7. Kovo Praha 8 4 1 3 22:25 9
8. TJ Fryšták 8 4 0 4 40:39 8