Čtvrté finále 2. NHbL nedohráno

B tým mužů (Petr Korbel) - V sobotu odvrátil náš tým první mečbol chrudimských, otázku druhého řešila ligová komise.

Před uplynulým víkendem vedla Chrudim na 2 : 0 na zápasy a tak nějak se očekávalo zakončení série v její prospěch. Očekávání ale zůstala nenaplněna. Sobotní zápas se původně vyvíjel dobře pro soupeře, ale náš tým jej dokázal otočit a získat premiérový bod série. I druhý nakonec přinesl kýžený bod, ale po nedůstojných peripetiích.

HBC JTEKT Svítkov Stars B - HBC Jokerit Chrudim A 5 : 2 (0 : 0, 1 : 2, 4 : 0)

Střely na branku 23 : 23, vyloučení 10 : 11, přesilovky 6 : 7, využití 1 : 1, v oslabení 0 : 1

Sestava: Černický M.  (Lagron) - Hlavsa, Mifek, Šováň, Papadopulos, Michal J. - Ježek, Hejkrlík, Čeřovský, Černický D., Kohoutek, Král, Mlateček Da., Zelinka, Mlateček Do., Hlaváček, Hübl, Michal P.

Branky: D. Černický 2, Mlateček Da., Kohoutek, Hlavsa

Nedělní zápas jsme měli ve své režii, ale zápas přerušen za stavu 4 : 1 pro Svítkov, kdy hráč Chrudimi záměrně udeřil hráče Svítkova hokejkou přes hlavu a způsobil mu otřes mozku. Následovaly další excesy mmj. nastřelení míčku mezi diváky včetně dětí či rozskákání přílby domácího hráče na střídačce Chrudimi. To pochopitelně vyvolalo silné reakce u diváků i rodinných příslušníků zraněného hráče. Hráči Chrudimi poté odmítli dohrát zápas z obavy o svou bezpečnost. Situaci řešila ligová komise a dle jejího rezultu platí dosažený výsledek přičemž náš klub ponese následky za nezvládnutí organizace. Zraněný Tadeáš Zelinka je již v domácí léčbě a přejeme mu brzké uzdravení.

HBC JTEKT Svítkov Stars B - HBC Jokerit Chrudim nedohráno, platí dosažený výsledek 4 : 1

Sestava: Černický M. (Lagron) - Hlavsa, Mifek, Šováň, Papadopulos, Pitthard, Kudláček, Michal J., Nekola - Ježek,  Hejkrlík, Čerovský, Černický D., Kohoutek, Král, Mlateček Da., Zelinka, Mlateček Do., Hübl

Branky: Mlateček Da. 2, Ježek, Král

David Mlateček nám k utkání napsal: První zápas byl vyrovnaný, kdy po dvou třetinách byl stav 2:1 pro hosty a našemu týmu se podařilo ve třetí třetně skórovat čtyřikrát a vysledek otočit na svou stranu. Ve druhém zápase jsme soupeře přehrávali a po druhé třetině svítilo skóre 4 : 0 pro tým Svítkova. Ve třetí třetině se soupeři podařilo snížit, jenže tým Chrudimi zápas neunesl a tak to dopadlo jak to dopadlo.