Cenné vítězství dorostu nad Hostivaří

Dorost (Martin Hlavsa) - V neděli 22. 9. čekal náš tým před domácím publikem první skutečně těžký soupeř.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBC Hostivař 6 : 5

Počet střel na branku: 24 : 22

Střelci: Bláha 2x, Novotný 2x, Rakovský, Hemžský

Sestava: Procházka (Smolík) - Rejlová (C), Korbel, Hemžský, Janíček, Martinů, Gregor, Shejbal, Linhart, Rakovský, Drbal, Bláha, Malý, Korec, Černý, Novotný, Brož, Kerschbaum

Do utkání jsme vstoupili aktivně a v první třetině jsme si vytvořili hned několik šancí. Soupeře jsme však pustili do vedení sérií zbytečných vyloučení. Jako první šla do vedení Hostivař po využití přesilovky zásluhou Lehnera. V druhé třetině jsme opět diktovali tempo hry, ale bohužel soupeře držel skvělý Keprt nebo jeho branková konstrukce, která zvonila hned čtyřikrát. Přesto jsme srovnali krok zásluhou využité přesilovky Matyášem Bláhou. Do konce druhé třetiny však opět Hostivař odskakuje, když se trefil Chramosta. Do poslední třetiny jdeme s touhou vrátit se zpět do zápasu, ale hned v jejím počátku využil přesilovku Šťastný. Pak se ale spustil brankostroj a zásluhou Novotného, Hemžského a Rakovského otáčíme vývoj zápasu na 4 : 3. Hostivař však zbraně neskládá a po naší chybě opět Šťastný srovnává. Ve 40. minutě nás ale opět uklidňují branky Bláhy a Novotného a my se ujímáme vedení 6 : 4. Šťastný však ale opět snížuje na 6 : 5 a završuje hattrick. Konec zápasu je hekticky, ale soupeře již nepouštíme do vážnějších příležitostí.

Hodnocení trenéra Martina Hlavsy: Myslím, že jsme v zápasu byli aktivnější a dokázali si vytvořit spoustu brankových příležitostí. Bohužel nás trápila mizerná koncovka, kterou jsme prolomili až v poslední třetině. Hostivař hrála velmi dobře a byl to pro nás rovnocenný soupeř. Konečně utkání hodné extraligy. Hráče musím pochválit za přístup k utkání, nasazení a bojovanost. I za nepříznivého stavu 1 : 3 jsme stále věřili, že zápas rozhodneme. Jak my, tak Hostivař předvedla skvělý hokejbal. Do příště musíme zapracovat na přesilovkách a počínat si zkušeněji při dvoubrankovém vedení v závěru zápasu. Nyní se již těšíme na pardubické derby, kam si pojedeme pro tři body.