Bratři Koudelové si podmanili turnaj mladších žáků v Poličce

Mladší žáci (Martin Hlavsa) - Na nedělní turnaj do Poličky jsme se těšili. Odjeli jsme v lehce oslabené sestavě, ale o to víc jsme byli rádi, že si zahrajeme kvalitní a vyrovnané zápasy.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBC Rangers Opočno 3 : 1

Branky: 2x Koudela Tomáš, Pavlíček

První zápas jsme se trápili se střeleckou formou, kdy Rangers držel celý první poločas skvěle chytají brankář Martinec. A tak z ojedinělé šance udeřili hosté a vedli 0:1. O pauze jsme kluky uklidnili a nabádali je k důraznější hře okolo brankáře hostí. To se nám podařilo, když svoji šanci proměnil důrazný kapitán Tom Koudela. Druhou branku přidal hned v zápětí Pavliček a na konečných 3:1 završil znovu T. Koudela.

SK Hokejbal Letohrad - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 1 : 4

Branky: 2x Koudela Tomáš, Solař, Koudela Vojtěch

Do druhého zápasu jdeme rovnou po tom prvním a v dobrém tempu opět Koudy otvírá skóre na 0:1. První poločas již další větší šance nenabídl a hosty opět drží brankář, když si připisuje hned patnáct zákroků oproti pouhých dvěma našeho Míši Pospíšila. V druhé půlce o sobě opět dává znát rozdílový hráč turnaje Tom Koudela a znovu posílá tým do vedení 0:2. Hned v zápětí obírá Honza Solař na půlce Jelena a řítí se do samostatného úniku, který zkušeně zavěšuje pod horní tyčku. První branka našeho přípravkáře v kategorii mladších žáků. A aby těch Koudelů nebylo málo, tak o sobě dává vědět i mladší Vojta (PŘ). Po bratrské souhře dostává Vojta od Tomáše dárek do poloprázdné branky a též střílí svůj první gól mezi mladšími žáky. Letohrad koriguje v závěru na konečných 1:4.

SK Kometa Polička - HBC JTEKT Svítkov Stars 2 : 3ss

Branky: Koudela Tomáš, Koudela Vojtěch, Koudela Tomáš

Poslední zápas s Kometou máme od začátku ve svých rukou. Ve třetí minutě opět kdo jiný než Koudela prostřeluje golmánku hostí Kantorovou. První poločas se hraje bez větších šancí na obou stranách a bylo vidět, že oběma soupeřům pomalu dochází síly. V druhé půlce opět dostává bonbonek do prázdné branky dobře postavený Vojta Koudela, kterého precizně vybídl Áďa Hlaváček. Zápas se zdá, že je hotový. Polička ale upravuje sestavu a všechny své nejlepší hráče dává do jedné pětky. Bohužel, děláme dvě zbytečné chyby a soupeř v sedmnácté minutě vyrovnává na 2:2 a dokonce může i vyhrát, když nám v závěru zvoní břevno. Zápas končí nerozhodně 2:2 a tak jdou na řadu samostatné nájezdy. V nich si poradí kličkou mezi nohy Petruška a opět krásnou kličkou dnes skvělý kapitán Tomáš Koudela.

Hodnocení: Turnaj hodnotíme pozitivně. Chybělo nám pár kluků, přesto jsme hráli dnes velmi dobře a s radostí. Stále, ale musíme pracovat na koncovce, kde se málo prosazujeme. Naštěstí jsme dnes v sestavě měli oba bratry Koudely, když starší Tomáš si připsal hned šest branek a jeho debutující bratr Vojta, který nastupuje v přípravce dvě branky. Líbila se mi naše týmová hra a všichni zahráli na doraz. Škoda pouze jedné minuty v utkání s Poličkou, přesto jsem spokojen.