Bojovné juniorské derby těsně pro Ježky

Junioři (Martin Hlavsa) - V sobotu 22. 10. cestovali naši junioři do nedalekého Heřmanova Městce na zápas s tradičním soupeřem.

Ježci Heřmanův Městec – HBC Svítkov Stars Pardubice 2 : 1

Branky: Kubínová

Střely: 25 : 20

Sestava: Štovíček, Procházka – Havlík, Korec, Drozd, Vlašič L., Král, Šmídek – Malý, Koudela, Lux, Vojtěch, Brož, Kubínová, Vlašič P., Kňava, Petrlík – Bláha, Kábrt, Korbel, Martínek

Další podrobnosti zápasu

Komentář: V Ježkárně jsme odehráli dobrý zápas. I přesto, že jsme v první třetině inkasovali jako první, když jsme nechali zbytečně moc prostoru hvězdě domácích Šmídovi, tak se nám dařilo držet soupeře na uzdě. Druhá třetina troufám si říct, že patřila nám a po zásluze jsme z hokejky Lucie Kubínové vyrovnali na 1:1. Třetí třetinu jsme však soupeře dvěma přesilovkami pustili do hry po naších zbytečných vyloučení a soupeř využil přesilovku a odskočil na 2:1. Chtěl jsem se zápasem něco udělat, a tak jsem ve 38.minutě do hry pustil náš čtvrtý útok, který jsme šetřili na nedělní zápas extraligy - Bláha, Martínek a Kábrt. Přes enormní tlak a několik megašancí jsme však nevyrovnali a Ježci zápas dobojovali. Mrzí nás hlavně proměňování šancí, dali jsme snad 3 tyčky a kolikrát jsme ke gólu byli velmi blízko. Skvěle po delší zápasové odmlce zachytal i Jirka Šťovíček a ukázal svoji třídu. Tým chválím za dobrý pohyb po hřišti a bojovnost. Ze zápasu odcházíme s pozitivními emoci a vědomím, že naše juniorka opravdu sílu má.  Krásný zápas a jsem rád, že toto derby s Ježky existuje. Vzájemný respekt soupeřů, trenérů je ohromný posun oproti dřívějšku.