Body byly v Poličce blízko

Mladší žáci (Petr Korbel) - V sobotu 5. 10. odehráli mladší žáci dvojzápas v Poličce. Sice podali sympatický výkon, ale odjeli bez bodů.

Před odehráním zápasů jsme absolvovali určité martirium v podobě jednání o přesunech začátků zápasů. Na původní termíny by se tým Poličky z obecně známých důvodů nedostavil a tak jsme nakonec kývli odpolední časy. Věříme, že až bude na jaře dostatek hokejistů, tak že nám za to poličští pošlou alespoň podepsanou fotku s mistrů republiky...

SK Kometa Polička - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 3 : 2

Výkon našeho soupeře stál především na dvou větších hráčích. Ty jsme v prvním zápasu vypárovali za pomoci Radka Adámka a Jardy Nováka, tedy mladších žáků hrajících stabilně za žáky starší, kteří vyztužili naši obranu. Ti sice měli v nohách již dva zápasy proti 1. HBC Svitavy, ale díky nim se na ploše představila výkonnostně víceméně vyrovnaná mužstva, což bychom vzhledem k věkovému průměru našich zbylých hráčů zrovna nečekali. Kluci bojovali a ještě na začátku třetí třetiny vedli 1 : 2. Poličským se ale ve třetí třetině podařilo stav otočit, k čemuž přispěl i trochu diskutabilní osobní trest Radka Adámka. Od trenéra Petra Kopečného sklidil náš tým pochvalu i přesto, že mu body nakonec utekly.

SK Kometa Polička - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 9 : 1

Ve druhém zápase jsme se již nemohli opřít o služby výše zmíněné dvojice starších hráčů a tak si jejich protějšky v barvách Poličky mohli mezi našimi přípravkáři dělat téměř, co chtěli. Naši hráči je přes veškerou snahu nebyli schopní odstavovat od míčků a tak o první přestávce svítil na ukazateli stav 4 : 0 pro domácí. Za bojovnost v první třetině ještě naši hráči sklidili pochvalu trenérů a i když druhá třetina skončila vítězstvím domácích pouze v poměru 1 : 0, tak na našich hráčích již byla viditelná jistá rezignace. Ve třetí třetině soupeř své vedení na výšil, náš čestný úspěch zaznamenal Matyáš Bláha. Pozitivní hodnocení snese ze strany našeho týmu pouze první třetina, ve druhé a třetí, i přes dosažený čestný úspěch, šel jeho výkon dolů.