#BEZPOKORYVOL.2 - SŽ opět MISTREM!

Starší žáci (Martin Hlavsa, úvod red.) - Dnes přinášíme to co jsme slíbili a tím je pohled trenéra Martina Hlavsy na obhajobu titulu v kategorii starších žáků.

Na MČR do Černošic jsme se vydali s touhou obhájit titul. Posledních čtrnáct dní jsme se na to poctivě připravovali. Proběhly speciální tréninky přesilovek, vrátili jsme se k našemu systému hry a vše jsme odmakali na 100%. Odjeli jsme již v pátek, kdy jsme měli domluvený trénink v hale a chtěli jsme si tak zvyknout na místní povrch a rozměry hřiště. Trénink probíhal ve skvělém tempu.

Základní skupina:

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBC Alpiq Kladno 4 : 1 (1 : 0, 1 : 1, 2 : 0)

Počet střel na branku: 29 : 21

Střelci: Drbal 2x, Kňava, Martínek

První zápas s Kladnem - z počátku velká nervozita. Věděli jsme, že soupeř disponuje velmi kvalitní první lajnou. Klid nám dodal Denis Drbal po důrazu na brankovišti. Přesto se hra střídala nahoru dolů a naším velkým problémem byla NERVOZITA. Zbytečné oslabení (vyhození balónku ze hřiště, 2x špatné střídání) nás stálo mnoho sil. Druhou branku v utkání vstřelil opět Denis Drbal a při závěrečné hře Kladna bez prankáře pečetili výsledek Kňava a Martínek. Těžký, ale nesmírně důležitý vstup do turnaje.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBC Malenovice 2 : 4 (0 : 2, 1 : 1, 1 : 1)

Počet střel na branku: 33 : 19

Střelci: Gregor (Kerschbaum, Martínek), Bláha (Korec A.)

Vzhledem k souhře ostatních výsledků jsme věděli, že postup ze skupiny již máme jistý. Jakoby tohle kluky uchvácholilo a špatným vstupem do utkání jsme prohrávali o tři branky. V tu chvíli jsme stáhli hru na dvě pětky a začali Malenovicím zatápět. Je ale po celý turnaj držel nad vodou jejich brankář Chovánčík a obětavá hra jejich hráčů. I přes velkou převahu, kdy se nám podařilo stáhnout jen na 2:3 a zápas jsme již neotočili a naopak dostali při powerplay ještě čtvrtý gól. Zasloužené vítězství sympaticky hrajících Malenovic.

Celý první den jsme působili velmi nervózně, špatná koncovka a tlak do branky nás stál lepší a jednodušší zápasy a ušetření sil na druhý den. Kluci ale stále byli pozitivní a věřili ve finále.

V semifinále nás čekal za dva roky asi nejtěžší soupeř v čele vynikajícím útočníkem Šilerem - HBC RAKOVNÍK.

Semifinále:

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBC Rakovník 4 : 3 po ss (0 : 2, 1 : 0, 3 : 1 - 1 : 0)

Počet střel na branku 30 : 35

Střelci: Malý (Drbal, Bláha), Bláha (Malý, Shejbal), Bláha, rozhodující nájezd Bláha

Zápas o všechno. Předčasné finále. I takto by se dal tento souboj označit. Po sobotě jsme přeházeli sestavu - Bláha se stěhoval do pětky s Korcem a Malým. Denis Drbal naopak dostal defenzivní povinnosti v druhé lajně a měl za úkol osobně bránit vynikajícího Jakuba Šilera (hokejista Plzně). Do obrany se stěhuje Filip Shejbal a společně s kapitánem Gregorem mají za úkol vyztužit defenzívu. Zápas měl začít v 8:00. Odehráli se pouhé dvě minuty zápasu, do kterého jsme měli výborný start, ale bohužel se utkání muselo přerušit - hřiště vlivem vlhkosti nebylo způsobílé ke hře a hrozilo zranění. Zápas se odložil na 10:30. Kluci získali seběvědomí a věděli, že Rakovník mohou porazit. Po opětovném startu se nám bohužel již první třetina nepovedla. První gól vstřelil kdo jiný než Šiler a druhý v dvojnásobné přesilovce Nistor po přihrávce opět Šilera. I přesto, že byl u obou gólů, myslím, že mu Denis dal jasně pocítit, že tenhle zápas pro něj nebude procházka růžovým sadem, a společně s Jirkou Gregorem se ho drželi jak pijavice. Ve druhé třetině jsme dostali možnost korigovat, kdy nám bylo nabídnuto trestné střílení. Bohužel Mousův pochodový nájezd skončil pouze na tyčce. V tu chvíli měl zápas neskutečné tempo. Spoustu šancí měl právě Matyáš Bláha, ale ne a ne trefit zařízení. Do utkání jsme se vrátili v přesilovce, kdy se na brankovišti prosadil Matyáš Malý. Soupeř ale opět dostal možnost dvojnásobné přesilovky, kterou jsme ale výborně s maximální obětavostí ubránili. Po druhé třetině byl stav 2:1 pro Rakovník. Toužili jsme po vyrovnání a kluci šli do další části opět extrémně nabuzený. Bohužel hned na začátku si neštastně kopnul Denis nohou u brankoviště míček do branky za bezmocného Fugase. Člověk by si řekl, že to kluky zlomí - šancí bylo dost - neproměněný nájezd, vlastní gól, ale kluci šlapali dál. Hrálo se nahoru, dolů. Šance střídala šanci a nás držel skvělý Fugas. V čase 38:05 snižuje konečně skvělou ranou Mouse! Jsme na koni, ale stále trpělivě čekáme na další šanci. V našem oslabení schytává tři střely neskutečný Denis Drbal a poslední vytěsní hlavou ven ze hřiště! Hra už skoro směřuje k naší hře bez brankáře, ale proti tomu je opět Mouse, který zakvrdlá, jak je jeho zvykem v útočné třetině a mezi třemi Rakovnickými hráči vyrovnává na 3:3 - čas 42:43. TO JE ZÁPAS. Obě mužstva už se nikam neženou a čeká se na samostatné nájezdy. V nich za nás dokončuje svůj hattrick forsbergem Mouse a když Fugas všechno vyčape, jsme ve FINÁLE!!!! EUFORIE, RADOST, SLZY. Myslím, že za dva roky jsem v této soutěži neviděl hezčí zápas. Nás přes skvěle hrající Rakovník dostala neskutečná obětavost, výkon na hranici možností a skvělá týmová a organizovaná hra. Smekám před klukama a Áďou!

Finále:

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - Ježci Heřmanův Městec 9 : 1 (5 : 0, 0 : 0, 4 : 1)

Počet střel na branku: 23 : 18

Střelci: Bláha, Kňava (Drbal, Kerschbaum), Bláha, Korec A. (Malý), Shejbal, Malý, Shejbal, Shejbal

Ve finále jsme se potkali s pro nás dobře známými Ježky! V tomto zápase není potřeba kluky motivovat. Myslím, že jsme přesně věděli s čím do zápasu jít. Ježky táhne lajna se Šmídem, Daníčkem a Kachlíkem. Opět Denis Drbal nasazen na playmakera Šmída, který se prakticky celou první třetinu nepotkal s balónkem. Již před finálem bylo vidět, kdo si více věří. Ježčí pohledy na naši střídačku vyjadřovaly obrovský respekt. My naopak prodali zkušenosti z loňského finále, kdy se nám v první třetině rozklepali nohy, ale letos jsem pevně stáli nohama na zemi. První branku vstřelil v eurorii hrající Mouse a nasměroval nás k titulu. Do první přestávky pak následně přišel uragán - Kňava v úniku trefuje šibenici. Útočná trojice Mouse, Mates Malý, Adam Korec přidávají do konce třetiny další tři branky a je to 5 : 0 - zápas je rozhodnut! Takhle hrají MISTŘI! Do zápasu pouštíme všech osmnáct hráčů! Ježci se nevzdávají a vyrovnávají hru a tak druhá třetina končí bez branek. V poslední části už hrajeme pro radost a svůj hattrick si vystřeluje Filip Shejbal - jeden z klíčových hráčů nedělního dne. Východočeské finále tak končí pro Ježky debaklem 9 : 1! Ježci si zaslouží uznání za to co dokázali a po právu se dostali až do bojů o medaile! Po celý rok předváděli skvělou hru a stříbrná medaile je pro ně zaslouženou odměnou. Jsem rád, že válečné sekery z minulosti jsou snad zakopány a finále proběhlo ve férovém duchu! Můžeme být po právu pyšní na celý region Východ, co Ježci a Svítkov na MČR dokázali.

Mistrovská sestava: Fukárek Jaroslav, Procházka Matěj - Drozd Ondřej, Gregor Jiří, Janíček Vojtěch, Kerschbaumová Adéla, Korec Adam, Shejbal Filip, Uhlíř Filip, Vlašič Leoš - Bláha Matyáš, Drbal Denis, Kerschbaum Jáchym, Kňava Jakub, Korec Lukáš, Koudela Tomáš, Malý Matyáš, Martínek Daniel, Seidl Maxmilián, Vlašič Josef

Trenéři: Hlavsa Martin, Pelcman Tomáš, Petruška Jindřich

Vedoucí týmu: Malá Alena

Zhodnocení:

Po pravdě jsem vůbec nečekal, že obhajoba titulu bude takhle náročná. V sobotu nás hodně překvapila nervozita na našich hokejkách. Tým ale ukázal obrovský charakter a touhu obhájit titul. Musím před celým týmem jen smeknout! Na turnaji jsme museli jezdit po prdeli, abychom měli šanci na úspěch. Konečně jsme za dva roky hráli proti lepšímu soupeři než jsme my - Rakovníku, ale srdíčkem jsme se dostali finále. Fungovali jsme prostě po celou sezónu jako RODINA, a to se v rozhodujících momentech ukázalo. Letos jsme neměli hráče, který by všechny převyšoval, ale kolektivní hrou se nám podařilo obhájit titul a v rozhodujících momentech se ukázali tahouni - Mouse, Drbik, Gregi, Maty Malý, Áda Korec a k nim se přidal skvělý výkon ostatních. Každý věděl o své pozici v týmu a všichni v neděli zahráli neskutečně na hranici svých možností. Ročník 2004-2005 opět ukázal, že je výstavní kategorií klubu. K nim se přidalo nadějné mládí - Lukyn Korec, Dan Martínek, Tom Koudela, Filip Uhlíř.... Chtěl bych poděkovat všem, kteří nás přijeli do Prahy podpořit - rodiče, fanoušky. Vytvořili nám nad střídačkou šestého hráče! Další poděkování patří celému mému realizačnímu týmu, který pracoval vždy profesionálně a připravil týmu nadstandartní podmínky - díky TOME, JINDRO a hlavně ALČO - buchtičky byly po celý rok famózní!!! Další poděkování patří Lence Procházkové, která nám vždy se vším pomohla. Děkuji i Fugasovi, který nás doplnil z Boleslavi a na finálový turnaj prijel ve famózní formě. Dorostenec Martin Korbel dorazil v neděli a na střídačce podporoval neúnavně kluky - díky Marťas. Opět jsme hráli taktikou mága Petra Hofmana, který ji v klubu zavedl - děkuji ti Petře - byla mi čest pod tebou hrát. Co se týče týmu - Adélko a kluci - jsem na Vás pyšný a byla mi čest Vás letos trénovat. Neusněte na vavřínech a berte úspěch jako odrazový můstek do Vaší hokejbalové kariéry. Děkuji Vám za to, co jsem s Vámi dva roky prožil. Nezapomeňte ale, že je to jen hokejbal a na něm životní kariéru nepostavíte! DÍKY TÝME! Jsem na Vás hrdý!