#BEZPOKORY - MISTŘI!

Starší žáci (Martin Hlavsa, úvod red.) - Opět se vracíme k obrovskému úspěchu našich starších žáků komentářem z klávesnice trenéra Martina Hlavsy a s dalšími informacemi.

Již ve čtvrtek tedy den před odjezdem jsme se sešli ve Svítkově na poslední trénink před MČR, jehož náplní byl videorozbor posledního zápasu s Alfou a osobní pohovory s hráči.

V pátek ráno jsme se všichni společně vydali na společnou cestu vlakem za naším snem do Příbrami. Po celou cestu panovala skvělá nálada a tak jsme se po příjezdu mohli na to vrhnout!

První zápas - Nové Strašecí. Soupeř pro nás neznámý. Úvod do turnaje jako hrom - vedeme 3:0 po první třetině. Strágo hrálo sympaticky, zejména jejich hvězda Nicolas de Fin často hrozil. Zápas vyhráváme 8:3 a získáváme klid na hokejkách.

V sobotu ráno klíčový zápas s Karvinou o postup do semifinále. Neuvěřitelný kapitán Lukáš Novotný v čase 0:11 vedeme 1:0. 3. minuta kapitán znovu na place - nehrává Seidlovi 2:0. Po první třetině vedeme 4:0 a míříme do semi. Zápas vyhráváme 8:2 a v poklidu jako včera šetříme síly.

Večerní zápas o první místo ve skupině se Suchdolem zamíchaly předzápasové prognózy. Alfa ve druhé skupině prohrává s Kovem, a na klucích je vidět - Alfu v semi nechceme. S tím samým již od rozcvičky kalkuluje Suchdol. Po krátké poradě realizačního týmu se rozhodujeme! Zápas chceme vyhrát - Alfy se nebojíme, zápasy nepouštíme! Výhra 8:6 bez stresu - baví se celý tým. Premiéru v brance si odbyl Mates Procházka, který po první třetině střídá Vláďu Šídla. Vyhráváme skupinu a v semifinále nás čeká Pardubické derby!

Již večer byla na společné večeři vidět lehká nervozita. Realizační tým si užívá večer v místní hospůdce, kluci šetří síly na ráno! Srandovní večerní meeting v 21:30 na pokoji u trenérů možná klíčový moment turnaje - kluci najednou ztrácí pomyslnou křeč a společným pokřikem nahazujeme bojovnou vítěznou náladu. Jdeme na ně! V derby máme co vracet. Zápas začíná velmi opatrně. 11. minuta - Korbel dělovkou otvírá skóre v přesilovce! 14. minuta - 2:0 - Hemžský navyšuje! Jsme v euforii! O přestávce kluky klidníme a nabádáme k opatrně hře. Ty na to kašlou a jedou dál. Čas - 15:38 Novotný L. - 3:0, 16:03 - Raky 4:0, 16:13 - Novotný L. - 5:0 - míříme do finále! Alfa na kolenou. V kanonádě nadále pokračujeme, a stylově na 10:1 uzavírá skóre Martin Korbel!!!!! I přesto, že se Alfě tento zápas nepovedl, za celou sezónu ji patří velký dík za všechny zápasy, které jsme s nimi odehráli - patřili k ozdobám soutěže a bylo to pravé pardubické derby, do posledních vteřin! Černou kaňkou utkání bylo zranění Šunkise (Šimon Novotný), který utrpěl tvrdý náraz do hrazení a musel být odvezen sanitkou. Naštěstí vyšetření neprokázala závažné zranění. Šunkis se na oběd vrací k týmu a klukům dodává sílu na finále, do kterého už bohužel nemůže zasáhnout.

Finále od 15:30 - opět Suchdol nad Lužnicí, který si poradil s Kovem! Na hráčích je vidět nervozita. Suchdol měl velmi kvalitní útok a poprvé v turnaji prohráváme 1:0. Lukáš Novotný však ihned odpovídá v přesilovce a vyrovnává na 1:1 Po důrazu na brankovišti vedeme 2:1 - Mouse. Suchdol se však nevzdává a do třetiny je to 2:2. Konečně třetina! Kluky uklidňujeme a nabádáme ke zlepšení obranné fáze a rychlé vyndávání míčku z obraného pásma. Od druhé třetiny přebíráme otěže zápasu. Suchdol naráží na náš obranný val ve středním pásmu a chodíme do jednoho brejku za druhým! V přesilovce se prosazuje dělovkou Hemžský a následně opět v přesilovce Lukyn Novotný! Suchdol neví co hrát - Mouse po nahrávce od neskutečně fárajícího Rakyho dává na 5:2. Když ještě do konce druhé třetiny opět v přesilovce propálil Mařena vše co mu stálo v cestě - míříme si pro zlato! V poslední třetině hrajeme velmi zkušeně, a když uzavírá svůj hattrick kapitán Novotný začíná euforie a oslavy! Tenhle tým to prostě chtěl!!!! Finále rozhodly naše přesilovky, ze kterých jsme dali čtyři góly a perfektní obrana středního pásma, na kterou prostě Suchdol nenašla zbraň (guru Petr Hofman, mě to prostě v áčku dobře naučil-díky!:-) )

V turnaji jsme vstřelili neuvěřitelných 41 branek v pěti zápasech - zejména trojice Mouse, Raky a fantastický Lukyn Novotný byli k nezastavení. Dlouhá sezóna se spoustou příběhů, které nás dokázali stmelit tak, že jsme byli na MČR neporazitelná mašina, co hrála doslova #bezpokory! Doma bohužel musel zůstat zraněný Kuba Vojtěch, ale tým svůj slib dodržel - #zlatoproKubu! V celém turnaji jsme zapojili všech dvacet hráčů, co s námi odjeli - zahráli si i mladší žáci a připravkář - Lukyn Korec (asistence na turnaji). Byla mi čest trénovat tenhle tým, který v první řadě neskutečně pracoval a užíval si hokejbal a troufám si říct, že po právu zvítězil. Díky všem, kdo měl tuhle kategorii od malička na starost, jelikož je to tým vítězů, co se nebojí vzít odpovědnost v rozhodujících momentech na sebe! Všichni makali na 100%, a každý si splnil svoje úkoly, které v týmu měl! Nikoho bych nevyměnil – DÍKY KLUCI - byla to jízda! Cíl, který jsem si vytýčil, aby se kluci hokejbalem bavili a milovali ho, se mi podařilo splnit. Děkujeme všem rodičům a všem fanouškům, co nám drželi palce - bez Vás by to nešlo! Zvláštní poděkování i pro Rakyho, který nás na jaře posílil z HK a pomohl nám splnit náš společný cíl - šel jsi příkladem! A já osobně děkuji svému skvělému realizačnímu týmu: Martin Pitthard, Víťa Gregor, Petr Kopečný a neuvěřitelná Alča Malá - bez ní bychom to v sezóně vážně nezvládli - díky za trpělivost!

Nejlepší útočník turnaje- Matyáš Bláha

Nejužitečnější hráč turnaje- kapitán Lukáš Novotný!

Mistrovská soupiska: Šťovíček, Šidlo, Procházka - Hemžský, Korbel, Janíček, Gregor, Novotný Š., Korec A., Korec L. - Novotný L., Bláha, Rakovský, Cahlík, Malý, Vlašič P., Brož, Shejbal, Seidl, Drozd, Vojtěch!