Béčko se poprvé představilo doma vítězstvím nad Chlumcem

B tým mužů (Martin Bláha) - V neděli 17. září se po dlouhé době představil před svými fanoušky mužský B tým.

Začátek utkání nám vyšel na výbornou a ve čtvrté minutě jsme vedli 2:0, když se parádně uvedlo nově složené duo Milichovský, Ventura, které si po první trefě pouze prohodilo pořadí a zaznamenalo i trefu druhou. Bohužel jsme se poté nedrželi toho, že se nenecháme rozhodit a vyprovokovat k oplácení. A budeme hrát do hvizdu. Co rozhodčí nevidí, prostě faul není. Nabídli jsme soupeři přesilovku za kecy a ten trestal. O minutu a půl později bylo srovnáno, když jsme opět darovali přesilovou hru soupeři, tentokráte za vyhození míčku brankářem. Po první periodě, byl stav nerozhodný 2:2 a čekal nás tak ještě tvrdý boj. Řekli jsme svým hráčům, aby vychladili své hlavy a nepouštěli soupeře do hry nesmyslnými tresty. Výtečně bojující Spáčil však nešťastně zasáhl soupeře v obličeji vysokou holí a šli jsme opět do čtyř. S tímto oslabením jsme si na štěstí poradili na výbornou, když se Čechovi podařilo vystihnout přihrávku soupeře a svůj únik v oslabení nekompromisně zakončil. Po dvou částech jsme tak měli hubené vedení 3:2 a bylo nám jasné, že teď to teprve začne bolet. A nemýlili jsme se. Na štěstí pro nás soupeř tvrdou hru přehnal a po zákroku Matyse se nám otevřela možnost 5 minut dlouhé přesilové hry. V ní nám Chlumečtí nabídli ještě přesilovku 5 na 3 a zde se nám povedlo utkání zlomit. Dvě branky v této dlouhé výhodě, dodaly klidu na naše hokejky. Poté jsme se již snažili si vedení pohlídat a dokráčet ke zisku tří bodů. V čase 41:34, stylově tak, jak utkání začal, uzavřel účet 17letý Martin Milichovský. Konec jsme si již pohlídali a zaslouženě tak bereme první body do letošní tabulky.

HBC Svítkov Stars Pardubice B - HbC Chlumec nad Cidlinou 6 : 2

Střelci: Milichovský (Ventura), Ventura (Milichovský), Čech, Gregor (Skalický), Skalický (Svatuška, Čech), Milichovský (Spáčil, Ventura)

Soupiska: Procházka, Smolík - Birta, Bláha, Gregor, Mlázovský, Mojdl, Šováň, Svatuška - Čech, Illich, Kaninský, Milichovský, Novák, Novotný, Skalický, Spáčil, Sura, Ventura