B tým zvítězil ve Svitavách a upevnil si pozici podzimního vicemistra 2. ligy

B tým mužů (Martin Černický, úvod red.) - V sobotu 23. 11. byl odehrán poslední podzimní zápas druhé ligy a to ve Svitavách, kam zavítal náš celek. Náš tým si mohl vylepšit druhé místo v tabulce po polovině soutěže a to se zdařilo.

1. HBC Svitavy - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B 3 : 5 (1:3, 0:1, 2:1)

Branky: Maixner 2x, Gregor, Jurga, Hübl

Střely 16:17

Sestava: Procházka – Rytíř, Maixner, Birta, Gregor, Ježek, Zdeněk, Ilich, Večerník, Korec, Malý, Jurga, Hübl, Petrus

Do zápasu jsme šli s respektem, jelikož výkony domácích se hodně zlepšily a dle výsledků doma trápili nejednoho soupeře. Vstup jsme měli velmi dobrý a po gólech Gregora, Jurgy a Maixnera bylo skóre po první třetině 1:3. Druhou třetinu jsme odehráli skvěle a domácí do vážnějších šancí nepouštěli. Podařilo se nám využít přesilovku a zvýšit náskok na 1:4. Pak ale přišla poslední část, kdy domácí zvýšili aktivitu, a toho si všimli i fanoušci, kteří dodali potřebnou podporu, a nám se přestalo dařit hrát svou hru. Výsledkem bylo snížení na 3:4. Před koncem se nám podařilo ubránit oslabení a pojistit výhru, kdy Hübl trefil prázdnou branku domácích. Až na „zaváhání“ ve třetí třetině jsme odehráli dobré utkání. Chtěl bych hlavně pochválit všechny naše dorostence, kteří se nezalekli mužské soutěže a odehráli výborné utkání! Děkuji všem hráčům za skvělý podzim a těším se až budeme na jaře pokračovat v naší cestě za úspěchem.

Dělám to nerad, protože ze své zkušenosti vím, jak náročné je odpískat utkání, ale opět musím napsat, že nejhorší výkon na place odvedl rozhodčí. Konkrétně pan Procházka by si měl uvědomit, že když chce být arogantní, tak by měl alespoň podat nějaký výkon a nehrát si na slepého. Už by se měl někdo zamyslet a začít kontrolovat výkony co na hřišti někteří rozhodčí předvádějí. Jejich nečinností se akorát stupňuje agresivita v soubojích a nikdo si nejde na hřiště pro zranění.