B tým zakončil základní část výhrou nad lídrem

B tým mužů (red.) - V neděli 16. 4. odehrál náš B tým poslední zápas krajské ligy na půdě vedoucího Žamberku.

Závěrečné kolo svedlo k duelu dva nejúspěšnější celky základní části. Náš tým bohužel přišel v celkovém součtu o šest bodů z důvodu neoprávněného startu dvou dorostenců. Ti během sezóny nastoupili i v extralize mužů a regule tuto kombinaci neumožňují. Autor tohoto článku chápe pravidlo týká-li se dospělých hráčů, u dorostenců jej považuje za chybu jdoucí proti myšlence výchovy mládeže. Ale to je jen jeho soukromý názor. Každopádně zápas v Žamberku skončil jeho první jarní prohrou a naším vítězstvím a díky výše zmíněnému odečtu jsme skončili na druhém místě. Pokud by k němu nedošlo získali bychom příčku první. Ve čtvrtfinále play-off narazíme na Splašené Hole. Vítězný Žamberk se bude muset utkat s B týmem Hradce Králové, který díky stejnému prohřešku přišel dokonco o bodů 21 což ho stálo celkové třetí místo. Zápasy našeho týmu budou začínat na domácí půdě v sobotu i neděli shodně v 16.00 hodin.

SK Hokejbal Žamberk - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B 1 : 3 (1 : 0, 0 : 2, 0 : 1)

Zápas hodnotí Dominik Mlateček: V neděli jsme zajížděli na poslední zápas sezóny na půdu lídra soutěže Žamberka. Nepřijeli jsme v plné sestavě, někteří hráči nemohli kvůli zranění nebo z rodinných důvodů. První třetinu jsme prohráli 1 : 0, když jsme dostali branku v závěru. V druhé třetině jsme začali soupeře přehrávat. První branku našeho týmu vstřelil Jan Bugel lobbem od modré čáry. Druhý gól padl z trestného střílení, které vybojoval Peřina a zkušeně zakončil člen širší řecké hokejbalové reprezentace Papadopulos. Ve třetí třetině jsme soupeře do žádných větších šancí nepouštěli. Uklidňující branku ke konci zápasu vstřelil Tomáš Ježek. V bráně nás držel jako vždy výborně chytajicí Lukáš Lagron. Chtěl bych poděkovat celému týmu za předvedený výkon v zápase a i v celé sezóně. Všem hráčům a hráčkám, kteří za rezervu Svítkova nastoupili a hodně štěstí v nadcházejících play off.

Sestava: Lagron L. - Mifek M., Pilař P., Tulach M., Bugel J., Peřina M., Kohoutek L., Zaplatílek P., Ježek T., Pochobradský L., Papadopulos N., Mlateček Da., Mlateček Do.

Branky: 15:30 Bugel, 28:06 Papadopulos, 43:56 Ježek ( Peřina )