B tým zakončil první kolo zápasů prohrou v derby

B tým mužů (Martin Bláha) - Poslední utkání první poloviny druhé ligy nás v neděli 5. listopadu zavedlo k městskému rivalovi.

HBC Pardubice B - HBC Svítkov Stars Pardubice B 7 : 3

Střelci: Illich (Novák), Skalický, Mojdl (Ventura)

Soupiska: Šťovíček, Procházka - Birta, Gregor, Mlázovský, Mojdl, Šováň, Svatuška - Illich, Lacko, Milichovský, Novák, Pavlíček, Skalický, Spáčil, Sura, Ventura

Opět jsme do sestavy zapracovali dva dorostence a to Martina Pavlíčka a Matyáše Lacka. Pro kluky to bylo první seznámení s mužským hokejbalem a nutno říci, že občas nevěděli, kde jim hlavy stojí. Jinak vzhledem k věku a zkušenostem, odehráli dobré utkání.

Soupeř na nás nastoupil ve velkém stylu, ale my byli rozhodnuti se nezaleknout a odolat. Ve třetí minutě se po přihrávce Nováka prosadil Ilich a ujali jsme se vedení 1:0. Soupeř zvýšil otáčky a v podstatě rozhodl o osudu utkání již v první periodě, kdy nás postupně donutil svou rychlostí a výtečným pohybem k individuálním chybám a ujal se vedení 6:1. Druhou a třetí třetinu jsme hráli velmi dobře, využili jsme dvě přesilové hry a snížili na rozdíl tří branek, k tomu jsme výtečně ubránili několik oslabení a tak jsme se chtěli pokusit o zázrak a utkání vyrovnat.. Zkušený soupeř si však i přes náš závěrečný tlak výsledek pohlídal a v závěru ještě upravil skóre zápasu na 7:3.

Slovo závěrem: Bylo to pohledné utkání, které mělo dobrou atmosféru. Soupeři hráli lépe a tak všechny body po právu zůstaly na jejich břehu a stávají se tak vládci Pardubic. Pro nás to znamená, že jsme po polovině soutěže na předposledním místě tabulky a před Chlumeckými vrtačkami se držíme jen o lepší vzájemný zápas. Do konce podzimu zbývají tři kola. Musíme se z nich pokusit vytěžit maximum a vylepšit před zimní přestávkou své postavení v tabulce.