B tým veze z Chlumce dva body za vítězství v nájezdech

B tým mužů (Martin Černický) - V sobotu 9. 11. vyrazil B tým na půdu chlumeckých Vrtaček.

HbC Chlumec nad Cidlinou A – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B 3:4 ss (0:0, 0:2, 3:1 – 0:1)

Branky: Rytíř (Večerník), Ježek (Večerník, Ilich), Novotný V. - rozhodující nájezd Novotný V.

Sestava: Šťovíček (Procházka) - Rytíř, Hrnčíř, Birta, Maixner, Ježek, Večerník, Ilich, Novotný P., Novotný V., Petrus

Do Chlumce jsme odjížděli s velmi prořídlou sestavou a s vidinou nelehkého zápasu což se potvrdilo. Dvě třetiny se nám dařilo elimiovat útočníky domácích a pokud se někdo dostal k většímu ohrožení branky, tak narazil na skvěle chytajícího Šťovíčka. Do konce druhé třetiny se nám podařilo vstřelit dvě branky po střelách Rytíře a Ježka a zdálo se, že bychom mohli tento výsledek dotáhnout až do konce, ale domácí přidali na obrátkách a bušili do nás jako do vrat. Po snížení na 1:2 dokázal Novotný vystihnout rozehrávku domácích a parádní kličkou nedal brankáři šanci, 1:3. Chlumec, ale nesložil zbraně a dále ostřeloval branku Svítkova co to šlo. Bohužel pro nás se dvakrát dokázali hráči Chlumce prosadit a po základní hrací době bylo na tabuli skóre 3:3. V prodloužení, které bylo bohužel ozdobeno několika fauly na obou stranách kupodivu všech přítomných opomíjených rozhodčími, nepadla žádná branka a tak se dostalo na trestné střílení. Šťovíček zlikvidoval všechny pokusy domácích a jako jediný střelec se zapsal do statistik Vojta Novotný, který uzmul bonusový bod pro Svítkov.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům za předvedený výkon. Pro nás mají tyto body cenu zlata, vzhledem k tomu s kolika hráči jsme nakonec do Chlumce odjeli. Jedinou a řekl bych velkou kaňkou na tomto zápase bylo prodloužení a výkon rozhodčích. Nemyslím si, že bylo správné v celkem tvrdě odehraném utkání zvolit taktiku "nepísknu nic". Bohužel dva naši hráči skončili v nemocnici na šití a myslím si, že hráči domácích budou mít také co léčit do dalšího zápasu.