B tým v domácím zápase udolal Sršně

B-tým mužů (Matěj Procházka) - V druhém utkání jara jsme v neděli 17. března vyzvali Sršně ze Svitav.

HBC Svítkov Stars Pardubice B - TJ Sršni Svitavy 3 : 1

Střelci: Illich (Šováň), Novotný (Shejbal, Milichovský), Illich (Svatuška, Ventura)

Soupiska: Černý, Procházka - Birta, Bláha, Gregor, Král, Novák, Šováň, Vlašič - Čech, Drbal, Illich, Milichovský, Novotný, Shejbal, Skalický, Spáčil, Svatuška, Ventura

Statistiky zápasu

Vyrovnané utkání dvou celků bojujících o vymanění se ze spodní části tabulky odstartovala vyhraná bitka Jiřího Gregora. Skóre zápasu otevřel po naší obranné chybě svitavský Břeň. Na to jsme dokázali odpovědět hned po dvou minutách díky skvělému důrazu Ilicha a do šaten jsme šli za stavu 1:1.

Druhá třetina nabídla o mnoho víc než ta první. Opět vyrovnaný hokejbal z obou stran výrazně ovlivnil zkrat Sršně Zavorala, který si ke zničené helmě Milichovského přidal také trest 5+do konce utkání. To byl zlomový bod zápasu. I přes neproměněnou pětiminutovou přesilovku nás bylo plné hřiště a pouze skvělý Hoch v brance Svitav držel vyrovnaný stav. Na střelu Lukáše Novotného už byl ale krátký a tak jsme šli do druhé pauzy s jednogólovým vedením.

V poslední periodě jsme chtěli zabránit ztrátě vedení a pojistit si důležité tři body. To se nám proti soupeři dohrávajícímu v devíti hráčích dařilo. Za jednogólového vedení jsme ale párkrát propadli, v tu chvíli byl ale připraven Černý, a tak v 36. minutě jistil vítězství svojí druhou trefou Ilich. Ve zbytku utkání jsme si již vedení pohlídali a připsali veledůležité tři body do tabulky.