B tým si v H. Městci vybojoval semifinálový mečbol

B tým mužů (Petr Korbel, David Mlateček) - Zatím k nezastavení je náš B tým v play-off druhé národní hokejbalové ligy.

Zatím k nezastavení je náš B tým v play-off druhé národní hokejbalové ligy. Po přejetí České Třebové ve čtvrtfinále vyrazil náš tým o víkendu 14. - 15. 5. ke dvěma semifinálovým zápasům na půdu vítěze základní části - Ježků Heřmanův Městec. Domácí tým nepotvrdil roli favorita a v sérii prohrává již 0 : 2 na zápasy. Náš tým si tím pádem vybojoval pro následující víkend mečbol na postup do finále.

14. 5. Ježci Heřmanův Městec A - HBC JTEKT Svítkov Stars B 3 : 4 ss (1 : 1, 1 : 2, 1 : 0 - 0 : 1)

Sestava: Novotný (Lagron) - Mifek, Hlavsa, Šováň, Michal J., Pelikán, Mlateček Da.- Ježek, Čeřovský, Hejkrlík, Michal P., Kohoutek, Zelinka, Večerník, Černický, Mlateček Do.
Branky : Mlateček Do. (Večerník, Pelikán), Zelinka (Šováň), Pelikán, rozhodující nájezd Kohoutek.

Davit Mlateček referuje: V prvním zápase na nás soupeř vlétl a po naší hrubce se dostal do vedení. Po pěkné akci po ose Pelikán, Večerník skóroval Mlateček Dominik a bylo vyrovnáno 1 : 1. Do druhé třetiny jsme tedy nastupovali za nerozhodného stavu. Hned ze začátku s trefil Zelinka po nahrávce Šováně. Soupeř v polovině třetiny vyrovnal, ale vzápětí se rozběhl Pelikán a po individuální akci vrátil vedení na naší stranu. Ve třetí třetině dobře hrající soupeř opět vyrovnal. I přesto, že nás soupeř přehrával, dospěl zápas na nájezdy. V nich se vítězně trefil Kohoutek a když skvěle chytající mladší dorostenec Novotný nepustil ani jeden nájezd domácích, tak jsme vedli v sérii 1 : 0.

15. 5. Ježci Heřmanův Městec A - HBC JTEKT Svítkov Stars B 2 : 3 (1 : 2, 1 : 1, 0 : 0)

Sestava: Novotný (Lagron) - Mifek, Hlavsa, Šováň, Jílek, Pelikán, Mlateček Da.- Ježek, Čeřovský, Hejkrlík, Kohoutek, Zelinka, Černický, Papadopulos, Pochobradský, Mlateček Do.
Branky: Jílek (Hlavsa), Kohoutek (Zelinka), Zelinka (Černický)

David Mlateček: Do druhého zápasu jsme vstoupili lépe, když jsme soupeři stačili. A v první třetině se trefili Jílek v přesilovce po nahrávce Hlavsy a Kohoutek po spolupráci se Zelinkou a soupeř jen jednou. Tak jsme vedli po úvodní třetině 2 : 1. Ve druhé třetině se nám opět povedlo zvýšit v přesilové hře Zelinkou po střele Černického a bylo to 3 : 1. Bohužel soupeři se podařilo těsně před koncem druhé třetiny snížit. Ve třetí třetině na nás soupeř vlétl a chtěl i přes nepřízeň počasí zápas zlomit na svou stranu. Našemu týmu se podařilo neinkasovat přes výborně hrající celý tým a opět skvěle chytající mladého Novotného. Pochvala celému týmu a poděkování fanouškům, který nás přijeli podpořit do Heřmanova Městce.