B tým sebral skalp Chrudimi

B tým (Jana Martinů) - V sobotu 25. 4. odpoledne se B tým v Chrudimi utkal s místním A týmem, kterého i přes hattrick Turčániho porazil.

HBC Jokerit Chrudim „A“ - HBC JTEKT Svítkov Stars „B“ 5 : 7 (0:1, 2:2, 3:4)

Střely na branku: 48:64 (16:29, 17:17, 15:18), Vyloučení: 4:11 (2:2,0:3,2:6), Přesilovky: 9:3, Využití: 2:0, Oslabení: 0:1

Na zápas do Chrudimi jsme odjížděli s třinácti hráči a postavili se nám dvě lajny domácích včetně Martina Čejgla a Jana Turčániho, kteří hráli za náš A tým v 1. NHbL. Když se do naší brány ještě postavil Filip Kaván, který vypomáhá Chrudimi v KHbL, tak nebylo nouze o zajímavé komentáře na obou střídačkách.

Zápas jsme otevřeli ve čtvrté minutě první třetiny gólem Ondřeje Wabera (asistence David Večerník a Slavomír Zdeněk) 0:1. Minutu poté jsme se ubránili oslabení 4x5 a dvě minuty nato jsme zvládli i hru 4x4. V jedenácté minutě jsme bohužel nevyužili nabídnutou přesilovku, takže se skóre už nezměnilo. To se podařilo až ve třetí minutě druhé třetiny, kdy jsme se prosadili v našem oslabení po trefě Davida Večerníka s Tadeášem Zelinkou a Ondřejem Waberem (0:2). V osmé minutě se poprvé strefili i domácí a to Jan Turčáni, který snížil na 1:2. Minutu nato jsme opět odskočili gólem Tadeáše Zelinky, kterému namazal Ondřej Waber (1:3). Ovšem minutu poté se domácí zase přiblížili a to gólem Martina Čejgla (2:3). Ke konci druhé třetiny jsme se ubránili dvakrát oslabení, jenž pokračovalo i na začátku třetí třetiny, kdy v první minutě podruhé v zápase skóroval domácí Jan Turčáni a vyrovnal na 3:3. Minutu nato jsme ubránili dvouminutové oslabení 3x5 a pak udeřili gólem Pavla Šováně (asistence Ondřej Waber) 3:4. Pokračovalo další oslabení a hra 4x4. V sedmé minutě přidal náš další gól i David Mlateček (asistence Ondřej Waber) 3:5 a minutu poté i Lukáš Kohoutek po spolupráci s Romanem Bukačem a Janem Bugelem (3:6). V deváté minutě jsme hráli další oslabení 4x5 a v desáté minutě dokonce 3x5, které ke konci proměnil hattrickem domácí Jan Turčáni a snížil na 4:6. Minutu nato se domácí ještě přiblížili na 5:6. Naštěstí dvě minuty do konce se podruhé trefil Ondřej Waber a upravil konečné skóre zápasu na 5:7, které už domácí díky hře v oslabení nezměnili.

V sobotu 2. 5. 2015 nás čeká doma od 17:00 hod. poslední zápas základní části a to s českotřebovskými Kohouty.

Sestava: Kaván Filip – Bugel Jan (SS), Mlateček David, Čeřovský Lukáš, Zdeněk Slavomír, Kohoutek Lukáš – Šováň Pavel (A), Svatuška Jan (SD), Večerník David (A), Waber Ondřej (A), Velecký Jakub (A) - Zelinka Tadeáš, Bukač Roman

Branky: 3:45 Waber Ondřej (Večerník David, Zdeněk Slavomír) 0:1, 17:01 Večerník David (Zelinka Tadeáš, Waber Ondřej) SH 0:2, 24:16 Zelinka Tadeáš (Waber Ondřej) 2:2, 33:48 Šováň Pavel (Waber Ondřej) 3:4, 36:21 Mlateček David (Waber Ondřej) 3:5, 37:15 Kohoutek Lukáš (Bukač Roman, Bugel Jan) 3:6, 42:51 Waber Ondřej 5:7