B tým se s Jestřábi podělil rovným dílem

B tým (Jana Martinů) – V sobotu 4. 10. a v neděli 5. 10. se B tým utkal v dalších podzimních zápasech nadstavby KHbL s přeloučskými Jestřáby.

HBC JTEKT Svítkov Stars B – HC Jestřábi Přelouč B 2 : 1 (1:0, 1:0, 0:1)

V sobotu odpoledne B tým odehrál odložený srpnový zápas s přeloučskými Jestřáby, do kterého jsme nastoupili s devíti hráči do pole, včetně pěti starších dorostenců, jenž sbírají své ostruhy v mužské kategorii. V naší svatyni se po nemoci objevil Filip Kaván, který zápas skvěle odchytal.

Zápas jsme otevřeli už ve třetí minutě první třetiny gólem Martina Hejkrlíka (1:0), který dal i náš druhý gól v deváté minutě druhé třetiny po spolupráci s Robertem Košťálem a Pavlem Michalem (2:0). Ve třetí třetině hosté na hřišti přitvrdili, z čehož vyplynul i v osmé minutě osobní desetiminutový trest pro Davida Bezdíčka a tak jsme museli dohrávat zápas jen v osmi hráčích v poli. Ve čtyřicáté druhé minutě hosté reagovali na naše vyloučení tím, že si vzali time-out a hráli power-play, kterou ještě nevyužili, ale tři minuty poté po našem time-outu kvůli dalšímu trestu, už bohužel ano, neboť se v poslední minutě prosadil při přesilovce obávaný Slanina (2:1). Do konce zápasu hosté ještě zvýšili svůj tlak a snažili se vyrovnat. Naštěstí hráli v oslabení, takže jsme naši těsnou výhru uhájili.

„Vzhledem k probíhajícím kulturním akcím a velké části povolaných pracujících hráčů jsme nasadili do zápasu větší množství dorostenců. Kluci se svou úlohou poprali velmi dobře, je znát že jejich rychlost na soupeře platí, jen musí získat větší klid do zakončování. Střeleckou úlohu dnes převzal Martin Hejkrlík, který proměnil dva střelecké pokusy. V brance se objevil po zdravotní indispozici Filip Kavan, doufejme, že mu zdraví vydrží,“ zhodnotil zápas trenér Martin Bulva.

Střely na branku: 44:21 (13:5, 19:3, 12:13), vyloučení: 5:4 (1:1, 0:1, 4:2), přesilovky: 4:4, využití přesilovek: 0:1, br. v oslabení: 0:0

Sestava: Kaván Filip, Outratová Petra – Košťál Robert ©, Vokál Petr, Hejkrlík Martin, Čeřovský Lukáš, Bezdíček David (SD), Doležal Jiří (SD), Michal Jan (SD), Michal Pavel (SD), Jelínek Oldřich (SD)

Branky: 2:48 Hejkrlík Martin, 23:18 Hejkrlík Martin (Košťál Robert, Michal Pavel)

HC Jestřábi Přelouč B - HBC JTEKT Svítkov Stars B 9:1 (1:0,4:1,4:0)

V neděli pozdě odpoledne se B tým střetl podruhé za víkend s přeloučskými Jestřáby, ale tentokrát na jejich domácím hřišti v Přelouči. Do zápasu jsme nastoupili s desíti hráči do pole včetně čtyř starších dorostenců, pro které to byl velký křest ohněm. V naši svatyni se vystřídala Petra Outratová s Filipem Kavánem, kteří tentokrát nestačili lovit míčky ze své sítě.

Zápas otevřeli domácí už ve čtvrté minutě první třetiny (1:0). I přes vyloučení na obou stranách, to bylo vše, co se v první třetině odehrálo. Ve druhé třetině začali úřadovat domácí a to především dva hráči A týmu, kteří nám dali dohromady čtyři góly. Začali v první minutě (2:0) a pokračovali po dalších dvou minutách (3:0). V šesté minutě jsme se poprvé a naposledy v zápase prosadili my gólem Jiřího Doležala (as. Zdeněk Slavomír) 3:1. Minutu poté byl vyloučen náš hráč Jan Michal, který dostal OK, a tak jsme dohrávali zápas jen v devíti hráčích do pole. Tři minuty nato využili domácí nabídnutou přesilovku 5x3 (4:1), což vyústilo na naší straně k výměně brankáře. Poslední gól v druhé třetině přidali domácí pár vteřin před koncem (5:1). Ve třetí třetině se opět prosadili hlavně domácí hráči A týmu, kteří nám dali ze čtyř dva góly a zkompletovali tak své hattricky. My jsme bohužel v sedmé minutě neproměnili Michalem Hančem nabídnuté TS.

„Dnešní zápas se nám příliš nezdařil, vyjma půlky první třetiny jsme neodehráli dobrý zápas. Soupeř si výhru zasloužil, dneska mu tam spadlo naprosto všechno, řekl bych skoro až krutý výsledek pro nás. Naděje byla v přesilovkách, které bohužel zapadli do koloritu utkání, z naší strany velká bída. Pro mnohé hráče i přes výraznou prohru cenné zkušenosti,“ vyhodnotil zápas trenér Martin Bulva.

Sestava: Outratová Petra, Kaván Filip (od 24. minuty) – Bulva Martin ©, Košťál Robert, Vokál Petr, Hanč Michal, Zdeněk Slavomír, Čeřovský Lukáš, Bezdíček David (SD), Doležal Jiří (SD), Michal Jan (SD), Michal Pavel (SD)

Branky: 20:29 Doležal Jiří (Zdeněk Slavomír)