B tým prohrál v Prachovicích

B tým mužů (Martin Bláha) - V sobotu 14. října cestoval náš B tým do Prachovic k dalšímu zápasu 2. ligy.

SK Prachovice - HBC Svítkov Stars Pardubice B 6 : 3

Střelci: Spáčil (Skalický, Čech), Milichovský (Ventura), Novák (Birta, Svatuška)

Soupiska: Smolík, Černý - Birta, Gregor, Mlázovský, Mojdl, Svatuška - Čech, Illich, Kaninský, Milichovský, Novák, Skalický, Spáčil, Sura, Ventura

Další statistiky zápasu

Další naprosto ostudný výkon našeho B týmu, tentokráte na nově zrekonstruovaném hřišti v Prachovicích. Vzhledem k termínu jsme neměli možnost zapojit žádné juniory a dorostence, kteří tou dobou hráli své vlastní utkání. I tak jsme však měli k dispozici čtrnáct hráčů a chtěli jsme Prachovice na jejich hřišti uběhat. Sestava se nám rozsypala ještě před utkáním, neboť pro dva téměř základní kameny týmu byl start zápasu v jedenáct hodin příliš brzkým a tak dorazili až na druhou třetinu. První periodu jsme tak odehráli ve dvou lajnách a o přestávce sestavu znovu přepracovali.

První branku vstřelil soupeř se štěstím, kdy po dlouhém námi přežitém oslabení, více jak minutu dokonce pět na tři, odrazil od zadního mantinelu Prachovický Novák míček o hokejku Smolíka a otevřel skóre. Další branku jsme soupeři věnovali po nedobrém rozebrání hráčů v obranném pásmu. Na začátku druhé třetiny se do trháku dostal Milichovský, který byl v zakončení faulován. Rozhodčí však tento faul neodpískali a naopak udělili trest Milichovskému, který jim o jejich počínání řekl své a vysloužil si tak dvě minuty za nesportovní chování. A to byl opět konec. Naši hráči znovu, jako již letos několikrát, dostávali sami sebe pod tlak, hádali se na střídačce jak malí kluci, nesoustředili se na svou hru, jen řešili rozhodčí a pochybení někoho jiného. Skvěle kompaktně a organizovaně hrající Prachovice těchto našich neduhů využili k navýšení skóre a po dvou třetinách svítil na tabuli stav 4:0. Třetí třetiny jsme letos měli opravdu prokleté a dokázali jsme v nich ztratit i dobře rozehraná utkání. Teď však bylo skóre natolik nepříznivé, že nám nezbylo nic jiného, než přeskupit řady, pokusit se o zázrak a stav vyrovnat. Dostali jsme se na dostřel dvou branek a náš tlak i nadále sílil. Momentum utkání v tu chvíli bylo na naší straně. Zebrám se však nechtělo riskovat, že by se snad mohlo prodlužovat, nebo dokonce rozhodovat v nájezdech a tak další z hodně diskutabilních zásahů pruhovaných mužů, ukončil naše naděje. K tomu jsme po zhodnocení jejich práce vyfásli ještě dvě minuty za nesportovní chování a bylo po power play. Poté již jen Prachovický rychlík Kosina uzavřel brankový účet utkání na 6:3.

Slovo závěrem: Hezké, bojovné a férové utkání, bohužel poškodila oboustranně kontroverzní rozhodnutí pruhovaných. Trenér Hrouzek by řekl „ volej ochranáře, po zápase se tady budou mučit zebry“ . Nikdy jsem se nevymlouval na rozhodčí a nebudu to činit ani teď. Utkání, tak jako ta předchozí, jsme si prohráli sami. Je pod tím vším podepsána nedostatečná účast na trénincích, nedodržení systému, spousta zbytečných vyloučení, absolutně poškozená morálka na střídačce, obviňování druhého z chyb, na místo toho, abych začal sám u sebe. Díky všem těmto aspektům se v tabulce nacházíme na předposledním místě a to má na nás poslední Chlumec zápas k dobru. Čeká nás teď čtrnáct dnů volna, čtrnáct dnů ve kterých je nutné začít trénovat a fungovat tak, abychom ze sebe shodili příslovečnou deku, začali fungovat jako tým a zvedli svou výkonnost na maximum. Teprve pak bude možné sezónu ještě zdramatizovat. Pojďme smazat z mysli porážky a odpíchněme se od toho, že jsme v silné konkurenci dokázali dvě utkání vyhrát. S pozitivním myšlením a přístupem k věci, rozhodně nic nezkazíme.