B tým přišel, viděl, zvítězil

KHbL (Jana Martinů) – První jarní březnovou neděli se B tým po dlouhé zimní pauze, kterou si někteří hráči zpestřili Zimní přeloučskou ligou, utkal ve svém prvním zápase jarní části s Ronekou a zaslouženě zvítězil.

HBC Roneka Pardubice - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice B 2 : 5 (1:2, 0:2, 1:1)

První jarní březnovou neděli se B tým utkal ve svém prvním zápase jarní části s Ronekou na jejím domácím hřišti v Polabinách. Roneka nastoupila překvapivě v patnácti hráčích, mezi nimiž vynikali především Kalhous Jan a Ježek Tomáš, střelci jediných dvou gólů, které prošly přes našeho brankáře Jana Vondru. B tým nastoupil poprvé pod křídly trenérů Zdendy Kánského a Martina Bulvy v plné síle a s očekáváním výhry a zisku tří bodů.

Po dlouhé zimní pauze, kterou si někteří hráči zpestřili Zimní přeloučskou ligou, měli kluci pomalejší rozjezd, ale po prvním gólu Ládi Homoly (as. Zdenda Kánský) v sedmé minutě, se jejich otáčky rozjely na plno. Bohužel je zastavili domácí, kterým se podařilo během minuty vyrovnat. Ovšem kluci opět nastartovali svoje motory a v poslední minutě první třetiny Hejky proměnil a opět nás dostal do vedení.

Po přestávce, kterou kluci i přes velmi studené počasí trávili na střídačce, se ve čtvrté minutě druhé třetiny prosadil Pazdy (as. Zdenda Kánský), který lítal po hřišti jak superman, až ho můj foťák nestihl zabírat. V deváté minutě přidal čtvrtý gól Sláva svým důrazem před bránou a přinesl tak klid na naši střídačku.

Po druhé přestávce jsme v šesté minutě třetí třetiny nabídli domácím přesilovku, kterou využili, ale my jsme za minutu vrátili úder gólem kapitána týmu Zdendy Kánského (as. Pazdy) a tím dokonali naše vítězství v tomto zápase. Škoda jen čtyř nevyužitých přesilovek, které jsme mohli proměnit.

Střely na branku: 10:25 (4:9, 3:10, 3:6), vyloučení: 8:5 (2:0, 3:1, 3:4), přesilovky: 4:1, využití přesilovek: 1:0, branky v oslabení: 0:0

Sestava: Vondra Jan – Košťál Robert, Vokál Petr, Bulva Martin (A), Záleský Petr – Zdeněk Slavomír, Kánský Zdeněk (C), Hejkrlík Martin, Hanč Michal, Pazdera Luboš, Vašina Adam, Šlitr Vojtěch, Černický David, Homola Ladislav a z A týmu Svatuška Jan (SD), Šatara Petr.

Branky: Kánský Zdeněk (1+2), Pazdera Luboš (1+1), Homola Ladislav (1), Hejkrlík Martin (1), Zdeněk Slavomír (1)