B tým předvedl vyrovnanou bitvu s Deltou

B tým (Jana Martinů) - První záříjovou neděli se B tým Svítkova utkal s loňským vítězem KHbL Deltou, se kterým předvedl vyrovnanou bitvu až do konce.

Delta Pardubice - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice B 6 : 5 (2:3, 3:0, 1:2)

První zářijovou neděli se B tým Svítkova utkal na domácím hřišti ve Svítkově s loňským vítězem Deltou. Díky účasti některých hráčů B týmu na sobotním Devils cupu v Přelouči, který i organizovali, došlo k posílení B týmu hráči z A týmu a ze staršího dorostu, tak aby byly proti Deltě tři kompletní lajny, což se až na jednu výjimku podařilo.

První gól padl ve čtvrté minutě první třetiny z hole Hakyho s číslem šestnáct na hrudi, který si tak po sobotním zápase za Živanice připsal další gól do sbírky. V sedmé minutě ho napodobil Sláva, po krásné akci od Týdy a Hejkyho. Tři minuty poté přidala z přesilovky stejná trojice třetí gól a Delta si brala time. Což ji pomohlo, neboť minutu poté nám dala svůj první gól a druhý přidala dvě minuty do konce první třetiny. I tak stav 2:3 po první třetině pro nás vypadal dobře.

Ovšem to by nebyla Delta, aby nezavelela k odvetě, což se jí ve druhé třetině povedlo, neboť třemi góly otočila zápas ve svůj prospěch. Nejdříve v páté minutě vyrovnala, po dvou minutách využila přesilovku a dvě minuty do konce druhé třetiny se dostala do dvoubrankového vedení, což byla pěkná sprcha do našich řad.

Ve třetí minutě třetí třetiny padl poslední gól Delty, ale kluci to nezabalili a zaveleli k obratu, který se jim málem povedl. Nejdříve se ve čtvrté minutě trefil kapitán týmu Zdenda, kterému namazal starší dorostenec Píďa, který poté dal ve spolupráci se Sváťou minutu do konce náš šestý gól, po němž jsme si vzali time a hráli power play. Vyrovnat se nám sice nepodařilo, ale zápas jsme dohráli s hlavou nahoře. Kluci do toho dali všechno, ale poslední krok chyběl, tak věřme, že to vyjde příště :-).

Střely na branku: 24:20 (10:9, 7:4, 7:7), vyloučení: 7:5 (2:0, 3:3, 2:2), přesilovky: 4:5, využití přesilovek: 1:1, br. v oslabení: 0:0

Sestava: Vondra Jan – Košťál Robert, Vokál Petr, Starý Martin, Nekola Martin (A), Svatuška Jan (SD) – Zdeněk Slavomír, Kánský Zdeněk (C), Hejkrlík Martin, Hanč Michal, Šlitr Vojtěch, Seidl Jiří, Hackenberg Tomáš (A), Zelinka Tadeáš (A), Pitthard Martin (SD)

Branky: Zdeněk Slavomír (2), Pitthard Martin (1+1), Kánský Zdeněk (1), Hackenberg Tomáš (1), Zelinka Tadeáš (0+2), Hejkrlík Martin (0+2), Svatuška Jan (0+1)