B tým porazil Kohouty a vyhlíží play-off

B tým (Jana Martinů) - V sobotu odpoledne se B tým utkal s českotřebovskými Kohouty, které třemi góly porazil a už vyhlíží blížící se play-off.

HBC JTEKT Svítkov Stars „B“ – TJ Lokomotiva Česká Třebová „B“ 3 : 0 (0:0, 1:0, 2:0)

Střely na branku: 35:21 (10:9,9:5,16:7), Vyloučení: 1:2 (0.1,0:1:1:0), Přesilovky: 2:1, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0

Na poslední zápas základní části s Kohouty z České Třebové jsme měli skoro kompletní tři lajny, stejně jako hosté. Už jsme měli jisté play-off, ale i tak jsme chtěli Kohouty porazit, což se nám podařilo. Kohouti potřebovali vyhrát, aby měli jisté play-off, což se jim nepodařilo, a tak museli čekat, jak dopadne nedělní zápas mezi Prachovicemi a Živanicemi, jenž rozhodoval o jejich účasti či neúčasti v play-off.

První třetinu se přelévala hra z jedné strany na druhou a s šancemi na obou stranách, které ale nebyly proměněny, a tak se skóre neměnilo. V druhé třetině se tři minuty do konce prosadilo duo starších dorostenců, hrajících za A tým Svítkova Martin Cinko, kterému namazal Jan Svatuška (1:0). Ostatní střely hostů, které letěly na naši bránu, vychytal skvěle chytající brankář A týmu Tomáš Matrka. Na začátku třetí třetiny ve třetí minutě dal náš druhý gól Lukáš Čeřovský po spolupráci s Radkem Cinkem (2:0). Poslední gól tohoto zápasu padl až tři minuty do konce třetí třetiny a to z hokejky Jana Svatušky (asistence Lukáš Kohoutek) 3:0.

Po devíti zápasech jsme na pátém místě v tabulce se sedmnácti body, stejně jako má Chrudim a Delta a tak o našem soupeři bude rozhodovat minitabulka mezi námi třemi.

Sestava: Matrka Tomáš (A) – FaltusAntonín, Šováń Pavel (A), Svatuška Jan (SD), Cinko Martin (SD) - Čeřovský Lukáš, Franc Tomáš (C), Kohoutek Lukáš - Zdeněk Slavomír, Hackenberg Tomáš (A), Kopecký Radek (A) - Cinko Radek (A), Hubl Aleš (SD), Michal Pavel (SD),

Branky: 26:23 Cinko Martin (Svatuška Jan), 32:56 Čeřovský Lukáš (Cinko Radek), 41:50 Svatuška Jan (Kohoutek Lukáš)