B tým podlehl Chrudimi

B tým (Jana Martinů) - V neděli 25. 5. odpoledne se B tým utkal v Chrudimi s tamním béčkem, kterému nakonec i přes závěrečný nápor podlehl.

HBC Jokerit Chrudim B - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice B 4 : 3 (1:0, 3:1, 0:2)

V neděli dopoledne se B tým vydal do nedaleké Chrudimi. Jeho řady opět díky malé účasti kmenových hráčů doplnili hráči z A týmu (Milan Mifek, Martin Nekola a Martin Hlavsa) a starších dorostenců (Jan Svatuška a Oldřich Jelínek).

Než se kluci rozkoukali, tak už ve druhé minutě první třetiny tahali první gól ze své sítě (1:0), což se opakovalo i na začátku druhé třetiny, kdy domácí přidali druhý (2:0). Když v šesté minutě skórovali potřetí, tak už to nevypadalo moc dobře (3:0). Tři minuty poté jsme se však konečně prosadili i my gólem Martina Hlavsy (as. Martin Hejkrlík), kteří využili nabídnutou přesilovku (3:1). Bohužel dvě minuty do konce druhé třetiny dostal náš kapitán týmu a trenér v jedné osobě desetiminutový osobní trest a minutu nato se domácí trefili počtvrté (4:1). Kluci to však nevzdali a bojovali dál, což v osmé minutě třetí třetiny přineslo kýžený gól z přesilovky, ve které se před bránou prosadilo duo Jan Svatuška s Martinem Hlavsou (4:2). Minutu do konce jsme si vzali time-out a hráli power-play, kterou nám přerušil odpískaný faul našeho hráče, ale i tak jsme se ještě v posledních vteřinách zápasu přiblížili na rozdíl jednoho gólu po trefě Michala Hanče (as. Radek Kopecký a Martin Nekola) 4:3. Bohužel vyrovnat se nám už nepodařilo, ale aspoň jsme z Chrudimi odjížděli se ctí.

Ve třetí třetině jsme domácí tým přestříleli 20:6, ale padly z toho bohužel jen dva góly, i když šancí tam bylo bezpočet a domácí se museli strachovat o výsledek až do poslední minuty zápasu. Pozitivní je, že jsme využili dvě přesilovky, na rozdíl od domácích.

Střely na branku: 44:55 (21:20,17:15,6:20), vyloučení: 3:3 (0:1,1:1,2:1), přesilovky: 2:3, využití přesilovek: 0:2, br. v oslabení: 0:0

Sestava: Kaván Filip (Kevin) – Vokál Petr (Vočko), Hanč Michal (Kosťa), Nekola Martin (Mob/A), Hlavsa Martin (Hlavsič/A), Svatuška Jan (Sváťa/SD) – Zdeněk Slavomír (Slávo), Kánský Zdeněk (Zdenda/C), Hejkrlík Martin (Hejky), Vašina Adam (Váša), Šlitr Vojtěch (Vojta), Homola Ladislav (Láďa), Kopecký Radek (Kopejda/A), Mifek Milan (Mífa/A), Jelínek Oldřich (Olda/SD)

Branky: 23:09 Hlavsa Martin (Hejkrlík Martin) PP, 37:27 Svatuška Jan (Hlavsa Martin) PP, 44:07 Hanč Michal (Kopecký Radek, Nekola Martin)