B tým na úvod sezóny deklasoval Svitavy

B tým mužů (Martin Černický) - V sobotu 7. 9. zahájil svou pouť sezónou 2019/20 náš B tým sobojem se Svitavami.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B vs. 1. HBC Svitavy 14 : 2 (3:0, 5:0, 6:2)

Branky: Novotný V. 2, Hrnčíř 2, Král 2, Hübl 2, Novotný L. 2, Novotný P., Filip, Ježek, Jurga

Střely: 63 : 20

Sestava: Šťovíček (Snížek) – Filip, Gregor, Hrnčíř, Rytíř, Bláha, Birta, Novotný V., Novotný L., Král, Maixner, Jurga, Novotný P., Hübl, Zdeněk, Ježek, Ilich

Úvodní zápas nás bohužel moc neprověřil, jelikož hráči Svitav dorazili pouze v počtu devíti mužů do pole a od desáté sekundy zápasu se začalo navyšovat skóre na naší straně. Ale i tak se na našem výkonu našly zásadní chyby, které budeme muset ještě odstranit. První třetinu jsme měli plně ve své režii a diktovali tempo hry a soupeři se podařilo vystřelit pouze jednou na naší bránu. Ve druhé třetině po dalších brankách jsme se nechali uchlácholit hrou a darovali hostům hodně tutových šancí a Šťovíček v brance se musel začít pořádně ohánět. Do třetí třetiny jsme vstupovali za stavu 8:0 a zápas si užívali, ale bohužel jsme se nepoučili ze druhé třetiny a nechali soupeře opět útočit z čehož vyplynuly dvě zbytečné branky v naší síti. I když se takovýto zápas těžce hodnotí, tak nám ukázal kde budeme muset přidat, jelikož by naše chyby jiný soupeř potrestal. Za zmínku stojí sedm kanadských bodů Krále (2+5) a na druhé straně výkon hostujícího brankáře. Muselo být pro něj velmi těžké skousnout tolik branek, ale i přes to předvedl spoustu parádních zákroků. Díky němu nebylo konečné skóre mnohem vyšší.