B tým Medvědům podlehl, ale vyrovnání bylo na dosah

B tým (Jana Martinů) – V neděli 28. 9. brzo ráno se B tým utkal v dalším zápase nadstavby KHbL na domácím hřišti s druhými Medvědy.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B – HBC Medvědi Pardubice 2:3 (1:1,0:1,1:1)

V neděli brzo ráno, jen co se protrhala mlha a vysvitlo sluníčko, se B tým utkal v dalším zápase nadstavby KHbL na domácím hřišti s druhými Medvědy. Díky zranění našeho brankáře Filipa Kavána dostala druhou příležitost hájit naši svatyni naše extraligová brankářka Petra Outratová a neměla to proti tak silnému soupeři, jakým bezesporu Medvědi jsou, vůbec jednoduché. I přesto se s tím popasovala skvěle, o čemž svědčí jeden inkasovaný gól ve hře pět na pět a dva v našem oslabení. Další ostruhy v mužské soutěži sbírali i naši starší dorostenci a to obránce David Bezdíček a útočníci Jiří Doležal a Pavel Michal, kteří se také neztratili.

Zápas jsme otevřeli v sedmé minutě první třetiny gólem matadora Milana Mifka, kterému nahrál Martin Hejkrlík (1:0). V desáté minutě první třetiny se podařilo hostům využít nabídnutou přesilovku a vyrovnat na 1:1 a ve třetí minutě druhé třetině se jim podařilo skórovat podruhé a dostat se tak do vedení (1:2). K tomu ještě ve druhé minutě třetí třetiny využili druhou nabídnutou přesilovku a už vedli o dva góly (1:3). Nám se však podařilo v deváté minutě třetí třetiny skórovat Vojtou Šlitrem po asistenci od kapitána týmu Zdeňka Kánského a přiblížili jsme se tak na rozdíl jednoho gólu (2:3). Ve čtyřicáté druhé minutě jsme si vzali time-out a zkusili power-play, kterou jsme bohužel nevyužili, ale vyrovnání bylo na dosah.

Střely na branku: 34:26 (12:8, 9:10, 13:8), vyloučení: 3:4 (1:1, 1:3, 1:0), přesilovky: 3:3, využití přesilovek: 0:2, branky v oslabení: 0:0

Sestava: Outratová Petra - Košťál Robert, Vokál Petr, Žák Daniel, Kánský Zdeněk ©, Hejkrlík Martin, Pazdera Luboš, Šlitr Vojtěch, Čeřovský Lukáš, Mifek Milan, Bezdíček David (SD), Doležal Jiří (SD), Michal Pavel (SD)

Branky: 6:34 Mifek Milan (Hejkrlík Martin), 38:41 Šlitr Vojtěch (Kánský Zdeněk)