Archiv 2012: Zelený Jestřáb sestřelen

04. 04. 2012 | Adam Vašina | Oblastní liga – Na apríla si z nás počasí nedělalo „apríl“, ale vyloženě p***l. Chvilku svítilo sluníčko jako o život, pak zas sněžilo, jindy foukal vítr.

Ani tyto podmínky však nemohly ovlivnit uskutečnění šlágru kola OHbL mezi třetími hvězdami od Bylanky a čtvrtými jestřáby z nedaleké malebné vísky zvané Přelouč. Domácí potřebovali nutně vyhrát, aby zelené rivaly uctivě odsunuli v tabulce do pozadí. Hosté naopak chtěli Svítkov znovu vystřídat na třetím místě.

Domácí ukázali skvělé dodržování taktiky. Příkladem budiž předzápasový pokyn „kluci, hlavně nedostanem první gól“. O skvělém dodržení tohoto hesla svědčí gól hostujícího Rašky v čase 0:23. Na odpověď se však čekalo jen 4 minuty. Jirsa namazal Hejkrlíkovi a suverén kanadského bodování Svítkova přesně věděl, co má s míčkem udělat. Osm minut po něm ho však svým gólem zastínil Starý. Ten si řekl, že nebude trapně dávat gól od modré nebo z mezikruží, jak to umí kdekdo a tak si vybral prostor za brankou a zkušeně dostal míček do sítě hostů. Hosté však dvěma góly otočily skóre na 2-3 aúsměvy na domácí střídačce vystřídaly vyčítavé pohledy.

Svítkovu se však podařilo vyrovnat poměrně záhy. Jirsa ukázal, že fandí Barceloně a zkušeným lobíkem ala Messiza vydatné pomoci brankáře hostí srovnal skóre. Messi hned po zápase posílal obdivnou sms s gratulací. Následně Košťálovu střelu zkušeně tečoval Seidl a domácí znovu vedli. Když pak po příhře Synka Žák zakvedlal s míčkem jako Datsyuk a skóroval, tak se již vše zdálo rozhodnuto. Zde jsme opět na začátku u skvělého dodržování taktiky. Pokyn zněl jasně, „5 minut do konce, vedem o dva góly, budem hrát zodpovědně, pohlídáme si to“. Sabotérem tohoto pokynu se stal přeloučský Komůrka, který si počíhal na útočné modré a nájezd střelou nad lapačku proměnil. Zbytek šancí už pochytal Alf a tak kromě šedin v trenérových vlasech přibyly Svítkovu i důležité 3 body do tabulky!

statistiky:

ERA Svítkov Stars „B“ – HC Jestřábi Přelouč „B“ 5:4 (2-1,0-1,3-2)

Branky Svítkova: Hejkrlík(Jirsa), Starý, Jirsa(Hejkrlík), Seidl(Košťál,Žák), Žák(Synek,Vašina)

Střely:  35-23

Vyloučení: 5-4

Využití přesilovek: 1-1

Sestava Svítkova: B:Danihelka O: Vokál,Bulva, Košťál,Starý, Žák,Synek Ú: Jirsa, Vašina, Homola, Pazdera, Hejkrlík, Zděnek, Hanč, Seidl, Kánský