Archiv 2012: Závěrečný zápas první poloviny základní části Extraligy MD

31. 10. 2012 | Martin Bláha | Mladší dorost - Článek o posledním zápasu první poloviny základní části extraligy mladšího dorostu proti Lethradu, který byl zároveň i zápasem o šest bodů nám zaslal asistent trenéra Martin Bláha:

V sobotu 27. 10. 2012 od 11:30 čekal naše dorostence velice důležitý zápas v Letohradě. Na našem kontě bylo doposud pouhých pět bodů a na straně Letohradu body čtyři. Bylo tak jasné, že vítěz vzájemného utkání předskočí soupeře v tabulce, zatím co poražený se usadí na poslední příčce. Tuto příčku jsme v letošní sezóně již ochutnali a tak jsme byli rozhodnuti udělat vše pro to, aby po 45 minutách hry patřilo toto nepopulární umístění právě Letohradu.

Domácí si na nás připravili ne sice početnou sestavu, činila 12 hráčů do pole a dva brankáře, avšak byla plná velmi zvučných hokejbalových jmen. Stárek, Král, Matyáš, Maleček to všechno jsou hráči s bohatou hokejbalovou minulostí účastnící se mnoha reprezentačních výběrů. Na naší straně bylo k utkání připraveno 16 hráčů do pole a uzdravivší se brankář Svítkova Stars Jéňa Ptáček. Konečně se nám začali uzdravovat hráči a tak se po odmlce opět na kolbišti objevili bratři Doležalové, Petr Votava a další stavební kameny našeho týmu. Jako nová posila obranných řad Stars se uvedl Prachovický Ondřej Kosina.

V Letohradské Testa aréně se vzhledem k předpovědi počasí dalo očekávat sněhovou nadílku. Ta však naštěstí přišla až po našem zápase a tak jsme odehráli utkání jen za slabého deště. I tak ale hráči museli být při pohybu velice opatrní a počítat s delší brzdnou dráhou. Tato skutečnost však byla pro oba soupeře stejná a tak jsme chtěli na soupeře vlétnout hned od začátku. Když říkám my, myslím tím my trenéři. Naši svěřenci si to ovšem opět vysvětlili po svém a svou nedůsledností pouštěli soupeře do tlaku a umožňovali mu beztrestně střílet na naši branku. V ní však na štěstí kraloval Jéňa Ptáček, který skvělými zákroky držel naši naději na úspěch při životě. Občas jsme měli i světlé chvilky a ke střelám jsme se také byli schopni dostat. Co se nám však ani trochu nedařilo, bylo usadit se v soupeřově pásmu a dokázat si v něm udělat nějaký tlak. Opět špatná komunikace a nedůslednost ve hře jeden na jednoho byla důsledkem toho, že jsme první periodu prohráli naštěstí pouze na střely 12:7. Stav 0:0 tak po 15 minutách hry byl pro nás spíše odměnou. V přestávce si trenér důrazně s hráči promluvil a znovu jim připomenul důležitost dnešního utkání. Vysvětlil jim, jakým způsobem mají k soupeři přistupovat, abychom byli v soubojích úspěšní a připomenul jim, že bez střelby jen těžko dosáhneme kýženého gólu. Hráči si tyto rady vzali k srdci a konečně jsme na hřišti byli vidět i my. Zlepšila se hra dozadu i postupný přechod do soupeřova pásma. V osobních soubojích jsme také přidali na důrazu, což však bylo v případě Kosiny ohodnoceno hned dvěma tresty. Když úvodní a stejně tak závěrečné dvě minuty prostřední periody strávil na trestné lavici. Obě oslabení jsme sehráli velmi dobře a soupeře ke skórování nepustili. Po 30 minutách tak na výsledkové tabuli svítily stejné dvě nuly, jako po třetině první. Na začátku poslední části hry byli po vzájemné potyčce vyloučeni Král s Horákem a hrálo se ve čtyřech. Oba týmy se snažili výhody více prostoru na hrací ploše využít ve svůj prospěch. Proti však byli ve všech případech strážci svatyní letohradský Maleček a náš Ptáček. Oba se předháněli v krásných zákrocích a přiváděli tak střelce soupeřů k šílenství. Ve třetí třetině jsme měli více ze hry a dokázali jsme soupeře zatlačit hluboko do jeho obranného pásma. Dokonce i četnost našich střel se zvýšila a tak jsme soupeře přestříleli 12:9. Ani jedna z našich ani soupeřových střel se však neujala a tak dnešní zápas dospěl do samostatných nájezdů. Los nám přisoudil, že budeme začínat a tak se tváří v tvář Malečkovi jako první postavil Pavel Horák. Celá střídačka stála u mantinelu a všichni se drželi kolem ramen. Tato týmová síla a Horákovi šikovné ruce zajistili, že jsme se ujali vedení 1:0. Z Letohradských se jako první pokusil Ptáčka překonat Pavlíček. Jéňa byl však opět bezchybný a jeho nájezd lapil. Druhým, z našich exekutorů byl kapitán Martin Pitthard. Střídačka opět v objetí a velmi rychle provedený blafák končí tentokráte za zády druhého gólmana domácích Ondry Dostála 2:0. V zápětí se Ptáčkovi postavil Derka, který hezkým nájezdem udržel svůj tým ještě ve hře 2:1. Jako poslední z našich střelců se na bod pro vhazování postavil Kosina. Pokud by svůj nájezd proměnil, bylo by rozhodnuto. Snad právě toto vědomí zapříčinilo, že mu čepel přeskočila přes míček a ten se tak odebral do pohybu směrem od branky a trestné střílení bylo předčasně ukončeno. Jako poslední z domácích jel Kuba Cvejn. Pokud chtěl udržet svůj tým ve hře, musel proměnit. To by však proti němu nesměl stát Jéňa Ptáček. Naše střídačka neskutečně prožívala každou vteřinu, a když Jéňa  dobře kopíroval pohyb soupeře a míček ukořistil pro sebe, vypukla v obrovskou radost.

Slovo závěrem: Dokázali jsme, co jsme potřebovali. Jeden bod jsme sice v Letohradě nechali, avšak soupeř si ho za předváděnou hru zasloužil. Důležité je, že jsme dokázali zvítězit a odskočit od poslední příčky o další bodík. Bylo to velice vyrovnané utkání a opět nám ukázalo, na čem je třeba ještě zapracovat. Máme za sebou polovinu sezóny. Od příštího týdne nás čekají odvety. Doufejme, že z naší strany budou sehrány daleko lépe, než první vzájemná měření sil a že se nám kýženého Play Off podaří ještě dosáhnout.

SK OEZ Testa Letohrad vs. TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 0:1 po ss (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Střely na branku: 31:28 (12:7, 10:8, 9:12)

Vyloučení 3:4, přesilovky 3:2, využití 0:0, v oslabení 0:0