Archiv 2012: Západočeský výjezd mladšího dorostu

19. 10. 2012 | Martin Bláha | Mladší dorost - Jako obvykle velmi obsáhlou zprávu o výjezdu mladšího dorostu do západních Čech pro nás připravil asistent trenéra Martin Bláha:

O víkendu 13.-14.10. 2012 pokračoval Svítkovský mladší dorost v honbě za Extraligovými body. Tentokráte jsme o ně jeli bojovat s prvními Dobřany a třetí Škodou Plzeň. K tomuto výjezdu jsme sice vyráželi v dosti oslabené sestavě, když nám k již tak početným zraněním chyběla z důvodu nemoci hned čtyřka hráčů, kteří jindy tvoří základní kameny našeho týmu. Jedním z těchto marodů byl i brankář Jéňa Ptáček. A tak si neočekávaně ostrý start kariéry v dorosteneckém týmu odbyla brankářka Petra Outratová.

TJ Snack Dobřany vs. TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 9:3 (3:0, 4:0, 2:3)

Střely na branku: 38:8 (9:2, 15:3, 14:3)

Vyloučení 8:6, přesilovky 6:8, využití 1:3, v oslabení 2:0

Vzhledem k oslabené sestavě a vysoké kvalitě soupeře měli naši borci naordinován trenérem velmi opatrný a pozorný styl hry. Nenechat se vytahovat za hrou do rohů, naopak pozičně bránit svůj prostor a snažit se tak nedávat soupeři čas a místo k ohrožení naší svatyně. V té jak jsem již zmiňoval, kralovala poprvé v dresu mladšího dorostu Petra Outratová. Tato křehká dívčina však svými zákroky hned od začátku ukazovala soupeřům, že to s ní nebudou mít tak lehké, jak si původně mysleli. Pozorně jsme bránili a snažili se vyčkávat chyby soupeře, kterou bychom mohli potrestat. Šneci však jsou opravdu těžký soupeř a to dokazovali postupně sílícím tlakem. Který ve čtvrté minutě přetavili v úvodní branku. Snažili jsme se přistupovat k nim co nejrychleji a stěžovat jim tak jejich snažení a pokusit se také ohrozit jejich branku. Za celou první periodu se nám to však podařilo pouze dvakrát. Na rozdíl od našeho protivníka, který ohrozil naši branku 9 krát. Po úvodní části hry jsme sice prohrávali 3:0, ale s výkonem našich borců jsme mohli být celkem spokojeni. Trenér jim vysvětlil chybky, kterých se dopouštěli, a připomněl jim, že pokud se budeme opravdu pozorně snažit bránit, můžeme s výsledkem utkání ještě něco udělat. Soupeř však ještě vystupňoval svou aktivitu a v prostřední části hry vystřelil na novou Hvězdu v naší brance celkem 15 krát oproti 3 našim pokusům. A postupně se mu tak podařilo navýšit skóre na 7:0. Vzhledem k tomu, že jsme hráli pouze na tři obránce, začínali těmto docházet síly. A tak většina branek v naší síti skončila po dorážkách. O přestávce jsme se pokoušeli vlít trochu sil do žil našich borců. Nebylo to však vzhledem k únavě jednoduché. Nakonec se nám však ve třetí třetině podařilo využít tři přesilové hry a tak jsme tuto třetinu vyhráli tři ku dvěma. Tým směřoval vše k tomu, aby na našem kontě nesvítilo dvojciferné číslo a to se na konec podařilo. Kvalita Šneků byla tak vysoká, že dokázali využít ve svůj prospěch i vlastní oslabení a vstřelili nám v této početní nevýhodě dvě branky. Hvězdou utkání byla jednoznačně naše brankářka. Na krásku v naší brance vyslali Šneci celkem 38 projektilů, z nichž většina skončila v její moci. Na devět z nich však zpravidla po dorážkách nedosáhla. Přesto bych její premiéru v mužské soutěži hodnotil jako pozitivní. A neméně mile nás také překvapil Marek Burgert, který využil dvě přesilové hry. Nutno však také dodat, že naši borci prohrávali téměř všechny buly. Tato dovednost nebyla opravdu naší doménou. Hráči se příliš soustředili na svého soupeře, nebo na bod pro vhazování, na místo toho, aby sledovali míček v ruce rozhodčího a mohli tak jako první reagovat na jeho pohyb.

HBC Škoda Plzeň vs. TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 9:3 (2:1, 3:1, 4:1)

Střely na branku: 26:26 (7:7, 9:8, 10:11)

Vyloučení 5:4, přesilovky 3:4, využití 3:1, v oslabení 0:0

Odpočati a oproštěni od porážky z předchozího dne jsme byli odhodláni dnešní utkání ubojovat v náš prospěch. S vědomím, že každý, i sebelepší soupeř, je hratelný, jsme se snažili vstoupit do utkání. To nám však vydrželo pouhých 26 vteřin. Přesně tolik času totiž Plzeňským stačilo k otevření brankového účtu dnešního utkání. Tato branka nás však do kolen nedostala, naopak nás vyburcovala k mnohem vyšší aktivitě a na hřišti se odehrávaly krásné osobní souboje. V osmé minutě se nám zásluhou Lišky, který se po přihrávce Jelínka hezky uvolnil, podařilo skóre srovnat a na střídačce bylo opět o něco veseleji. Bohužel jsme se hned v zápětí nechali vyloučit a soupeř opět vrátil vedení na svou stranu. Přestávka byla z naší strany celkem klidná. Trenér mluvil ke svým svěřencům a snažil se vnést klid do jejich řad.  V prostřední části hry nás soupeř opět proháněl, sice se oproti předchozímu dni velmi zlepšila naše hra buly, avšak jen velmi těžko jsme se usazovali v obranném pásmu soupeře tak, abychom mohli postupným tlakem docílit změny skóre ve svůj prospěch. Naopak Plzeňští postupně navýšili svůj náskok na 5:1. Kontaktní gól vstřelil po hezkém uvolnění Jelínek 5:2.  Ve stejném čase byl ještě za faul vyloučen hráč domácích a tak nás čekal vstup do poslední periody s výhodou jednoho muže v poli. Tuto výhodu se nám však ve vstřelení branky přetavit nepovedlo. Naopak se stupňovala převaha domácích. Nelze se tomu také divit, vždyť v nemocí okleštěné sestavě sehrát ve dvou dnech utkání proti takto vyspělým soupeřům na takto rychlých površích stojí obrovské množství sil. Plzeňští zvýšily skóre na 6:2 a podařilo se jim tak srazit psychiku našich borců na samé dno. V 39 minutě zápasu ještě dokázal kontrovat Marek Burgert, který dal včera první branku Stars na západě Čech a symbolicky se tak ze Svítkovských zapsal také jako poslední exekutor. Posledních šest minut již patřilo plně domácím, když jim psychicky zlomení a neskutečně unavení Stars dovolili navýšit skóre až na konečných 9:3. To však ještě bohužel nebyl kalich naší hořkosti naplněn po okraj. To nejhorší teprve přišlo 30 vteřin před koncem utkání. Když se naší obranou prořítil jeden z útočníků plzně a po neúmyslném střetu s naší brankářkou Petrou Outratovou, která se mu nebojácně vrhla pod nohy a skryla míček ve své rukavici, došlo bohužel k jejímu velice nepříjemnému zranění. Byla zasažena kolenem přímo do hlavy, následně inkasovala další náraz o zem a bohužel na ni tento hráč ještě spadl a trefil hlavu naší Petry do třetice. Petra i se slabým otřesem mozku a pohmožděnou krční páteří (obojí potvrdilo následné vyšetření v Plzeňské nemocnici)se i přes protesty svých trenérů a stejně tak i rozhodčích rozhodla utkání dochytat. Ukázala tak všem co opravdu znamenají slova našeho pokřiku NIC, NEŽ TÝM! Před její odvahou a smyslem pro zodpovědnost k týmu nezbývá, než smeknout. Výtečné výkony též předváděli naši tři stateční obránci. Z nichž však měl během víkendu největší „plast time“ kapitán Stars Martin „Píďa“ Pitthard. Tento borec kromě klasických střídání absolvoval i téměř všechna oslabení a stejně tak i přesilové hry.

Slovo závěrem: Západočeský víkend body opět nepřinesl, došlo však z mého pohledu ke skvělému stmelení týmu a do střeleckých tabulek se zapsali další hráči. Burgert 3+0, Jelínek 2+1, Liška1+0, Novák 0+1 a obvyklí střelci se změnili v asistenty Pitthard 0+1, Běloušek  0+1, Horák 0+1. Petra byla ještě v neděli večer propuštěna do domácího ošetřování a dle posledních informací se ji již daří lépe. Nezbývá než poděkovat ji za skvělou hru a popřát ji brzké uzdravení a návrat mezi tyče.