Archiv 2012: Vítězství A týmu v duelu o šest bodů s Ježky

13. 03. 2012 | Jan Mroviec | A tým - V neděli 11. 3. přivítal svítkovský „A“ team rivala z Heřmanova Městce. V prvním jarním utkání Svítkova na domácí půdě se mělo hrát o cenné body, které po porážce v Opavě a Porubě Hvězdy jednoznačně potřebují.

Slušně zaplněný domácí stadion rozjásal již ve čtvrté minutě Tadeáš Zelinka. Ten zakončoval po přihrávce od svých spoluhráčů z útočné formace, jimiž pro zápas s ježky byli Pavel Šováň a nová slovenská akvizice Michal Janota, který navíc v čase 8:55 navýšil na 2:0. Formace Zelinka-Šováň-Janota, se projevuje jako jedna z nejrychlejších formací v lize a vysloužila si přezdívku „Raketoví jezdci“. Necelou minutu před koncem první části předložil Maixner Večerníkovi a ten stanovil konečný stav po první třetině 3:0.

Do druhé části poslal trenér Koch do branky místo Jana Mroviece Martina Černického a ten mohl přímo ze hřiště sledovat koncert nádherných pasů, kliček a postupného navýšení skóre po brankách Kamaryta, Hlavsy a Krištofa. Přesto že svítkovské Hvězdy jednoznačně přehrávali soupeře, nemohli mít z rozehraného zápasu nejlepší pocit. Hosté se od druhé části začali soustředit více na provokace a pořvávání na rozhodčí, což jednoznačně kazilo dojem ze zápasu a přítomným divákům nezbývalo nic jiného, než kroutit hlavou. Domácí se však snažili soustředit dále na zápas a nenechat se zbytečně vyprovokovat. I díky tomu mohli jít do kabin po druhé části s vedením 6:0.

Do třetí periody vstoupil Svítkov znovu aktivně, když již po půlminutě zvýšil na 7:0 domácí kanonýr Šprincl. O 22 vteřin později se trefil po asistenci Maixnera Petr Novotný a zvýšil tak na rozdíl osmi branek. Ke konci zápasu se dvakrát trefil Michal Krištof a u obou branek se vžil do role nahrávače Pavel Šprincl. Krištof tedy zkompletoval svůj historicky první hattrick v první lize a zápas byl zhruba na půlhodinu pozastaven, než činovníci odklidili všechny kšiltovky z hrací plochy. Tuto pauzu zužitkoval k oslavám hlavně Pavel Šprincl, který nasbíral skvělé 4 body, ale pro něj nezvyklé 3 asistence. V rozhovoru pro ESPN se Šprincl nechal slyšet, že nyní si raději podrží míček a následně ho rozdá soupeřům před prázdnou branku.

Stars porazili Ježky z Heřmanova Městce pohádkovým výsledkem 10:0. Další utkání čeká hvězdy tuto neděli od 14 hodin s lídrem tabulky z Jihlavy, ve kterém bude Svítkov znovu bojovat o důležité body potřebující pro postup do play off.

Slovo trenéra Roberta Kocha: Tento zápas byl jedním z těch nejlehčích v soutěži. Od první minuty, až na jednu chybu na začátku, jsme diktovali tempo hry a branky utěšeně přibývaly na kontě hostujícího týmu. Jsem potěšený tím s jakou chutí mužstvo hrálo a že se nenechalo vyprovokovat týmem hostů v samém závěru. Potěšil mě hattrick hráče Krištofa, jeho první v mužské kategorii, a také nula na kontě našich brankařů. Dostali jsme se zpátky do bojů o play – off a budeme tvrdě bojovat o postup. Následující zápas náš čeká na domácím hřišti favorit soutěže tým Jihlavy, budeme se na ně celý týden připravovat a nedáme svoji kůži lacino.