Archiv 2012: Vítězný víkend svítkovského B týmu

29. 10. 2012 | Jana Martinů | KHbL – Poslední říjnový víkend překvapil velmi mrazivým počasím, ve kterém se v sobotu v dešti utkal Svítkovský B tým s Chrudimí a v neděli už za lepšího počasí s Přeloučí. Článek nám zaslala vedoucí týmu Jana Martinů:

HBC Jokerit Chrudim A - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice B 2 : 4 (0:2, 1:0, 1:2)

Díky naší velké marodce jsme na zápas proti Chrudimi přijeli posíleni o hráče našeho A týmu, kteří o víkendu nehráli, a tak mohli doplnit naše řady. A že nebyli jen do počtu, to se ukázalo hned ve třetí minutě první třetiny, kdy se prosadil Tomáš Minařík (as. Pavel Šováň a Adam Vašina). V páté a v sedmé minutě jsme bohužel nevyužili dvě nabídnuté přesilovky, které nám domácí, hrající pouze v osmi hráčích, nabídli. Náš náskok zvýšil až Adam Vašina (as. Pavel Šprincl a Ladislav Homola) v poslední minutě první třetiny.

Ve druhé třetině na konci padl pouze jeden gól a to do naší branky.

Ve čtvrté minutě třetí třetiny se prosadil i Jiří Cempírek (as. Tomáš Minařík a Radek Kopecký). Ovšem dvě minuty poté se podařilo domácím využít nabídnutou přesilovku 5x3. Na konci třetí třetiny dál čtvrtý gól opět Jiřím Cempírkem (as. Tomáš Minařík) a to ve vlastním oslabení, což uklidnilo naše řady, ale bohužel jen na chvíli, neboť si domácí vzali time-out a zkusili power play, při které nám pořádně zatopili. V posledních vteřinách zápasu bylo nařízeno trestné střílení za zdržování našeho brankáře, které naštěstí domácí neproměnili a my zaslouženě vyhráli.

Střely na branku: 44:52 (10:20, 18:9, 16:23), vyloučení: 4:5 (2:0, 1:1, 1:4), přesilovky: 4:4, využití přesilovek: 1:0, branky v oslabení: 0:1

Sestava: Vondra Jan – Vokál Petr, Starý Martin, Šováň Pavel, Jurga Lukáš - Hejkrlík Martin, Hanč Michal ©, Vašina Adam, Černický David, Homola Ladislav, Šprincl Pavel, Cempírek Jiří, Kopecký Radek, Minařík Tomáš

Branky: Cempírek Jiří (2), Minařík Tomáš (1+2), Vašina Adam (1+1), Šováň Pavel (0+1), Šprincl Pavel (0+1), Kopecký Radek (0+1), Homola Ladislav (0+1)

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice B - HC Jestřábi Přelouč B 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Po sobotní výhře nad Chrudimí jsme na domácím hřišti přivítali Přelouč, která se po sobotním zápase s Ježky dostala do čela tabulky. Velmi vyrovnané utkání otevřeli jako první hosté už ve druhé minutě první třetiny. Kluci se snažili vyrovnat, o čemž svědčí i počet střel vystřelených na brankáře, ale ten byl proti a všechno vychytal.

Vyrovnat se nám podařilo až v šesté minutě druhé třetiny gólem Jiřího Cempírka (as. Pavel Šováň a Pavel Šprincl). Ovšem hosté udeřili a do minuty opět vedli.

Co se nám nepodařilo v první a v druhé třetině, tak se podařilo ve třetí, ve které jsme dali dva góly v desáté minutě Davidem Černickým (as. Zdeněk Slavomír a Daniel Žák) a v jedenácté minutě Pavlem Šprinclem (as. Jiří Cempírek a Daniel Žák), kterými jsme obrátili vítězství na naši stranu. Na konci třetí třetiny si vzali hosté time-out a zkusili power play, kterou jsme ubránili a zaslouženě vyhráli.

Střely na branku: 42:15 (15:4, 13:6, 14:5), vyloučení: 2:2 (1:1, 0:0, 1:1), přesilovky: 2:2, využití přesilovek: 0:0, br. v oslabení: 0:0

Sestava: Vondra Jan – Košťál Robert, Vokál Petr, Bulva Martin, Žák Daniel, Starý Martin, Šováň Pavel - Zdeněk Slavomír, Hejkrlík Martin, Šlitr Vojtěch, Černický David, Jurga Lukáš, Šprincl Pavel, Cempírek Jiří, Cinko Martin

Branky: Cempírek Jiří (1+1), Šprincl Pavel (1+1), Černický David (1), Žák Daniel (0+2), Šováň Pavel (0+1), Zdeněk Slavomír (0+1)