Archiv 2012: Svítkov bojoval, ale z výhry se radoval Letohrad

17. 03. 2012 | Jana Martinů | Mladší dorost - V sobotu 17. 3. vyrazili Stars na horkou půdu extraligového lídra Letohradu. Nečekaně nadějný, ale nakonec bezbodový zápas hodnotí vedoucí týmu Jana Martinů:

SK OEZ Testa Letohrad - ERA Svítkov Stars Pardubice 4 : 2 (0:1, 1:0, 3:1), střely na branku 36:14 (10:2, 17:7, 9:5), tresty 3:8 (0:2, 1:3, 2:3), přesilovky (8:3), využití přesilovek (2:0).

Do Letohradu jsme jeli s tím, že se pokusíme překvapit. Dařilo se nám to celou první třetinu, při které jsme udrželi čisté konto a dokonce se nám podařilo i prosadit se gólem kapitána týmu Martina Pittharda, kterému krásně namazalo duo starších žáků Jakub Král a Jan Michal a kterou jsme díky tomuto zásahu i vyhráli.

Druhá třetina se odvíjela v podobném duchu jako ta první, až na to, že se tentokráte podařilo vyrovnat domácím. Do šaten se tak odcházelo za nerozhodnutého stavu 1:1.

Třetí třetina byla bohužel ovlivněná častým vylučováním hráčů, což ovlivnilo celý průběh utkání. Po nesprávně odpískaném vyloučení našeho hráče se domácí dostali do vedení 2:1. Tento moment rozhodil jak hráče, tak trenéra. Kluci se přestali soustředit na hru a chvíli trvalo, než se z toho vzpamatovali. Toho využili domácí a vstřelili nám třetí gól. V deváté minutě třetí třetiny došlo k vyloučení našeho hráče na 5+OK, což náš tým oslabilo na pět minut o dva hráče a toho opět využili domácí a dali nám čtvrtý gól. Ke cti našich hráčů se podařilo do minuty skórovat gólem Jana Svatušky, který náš tým opět nakopl. Bohužel to ale bylo ve dvanácté minutě a do konce zbývaly už jen tři. Kluci makali až do poslední vteřiny, ale už nebylo dost času na zvrácení zápasu, ale já vím, že na to měli.

Soupiska: Ptáček Jan – Havránek Jakub, Michal Jan (SŽ), Sura Tomáš, Votava Petr (A) - Doležal Jiří (SŽ), Král Jakub (SŽ), Michal Pavel (SŽ), Pitthard Martin (C), Sušer Robin, Svatuška Jan (A)