Archiv 2012: Svítkov B nenašel recept ani na Deltu, ani na Žamberk

11. 09. 2012 | Jana Martinů | KHbL – V podzimním sobotním odpoledni se Svítkovský B tým utkal na svém domácím hřišti s Deltou, na kterou bohužel nenašel recept a tak odešel poražen. V neděli vyjel do Žamberku, kde vyrovnaně bojoval až do poslední minuty zápasu, ale chyběl mu krůček k vyrovnání. Článek o obou zápasech nám zaslala vedoucí týmu Jana Martinů:

Delta Pce – TJ Paramo Svítkov Stars Pce B 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Zápas otevřeli domácí ve čtvrté minutě první třetiny, kdy jsme jim nabídli přesilovku 5x3 a tři minuty poté ještě přidali druhý gól. My jsme bohužel v osmé minutě přesilovku neproměnili.

V šesté minutě druhé třetiny se opět prosadili domácí svým třetím gólem a čtyři minuty poté jsme konečně využili přesilovku gólem Martina Hejkrlíka, který ale bohužel zůstal osamocen.

V osmé minutě třetí třetiny opět udeřili domácí a v poslední minutě zápasu ještě využili přesilovku a dokonali tak svoje vítězství.

Hodnocení Adama Vašiny: „O kvalitě týmu Delty nemá smysl dlouhosáhle hovořit, všichni víme, jak hvězdná jména jejich soupiska skrývá. To, co mám já odehráno mezi paneláky v polabinách, to mají oni odehráno v extralize :)) Přesto jsme rozhodně nešli do zápasu s poraženeckou náladou, neboť s Deltou se nám v minulých sezonách poměrně slušně dařilo. I v tomto zápase jsme místy byli vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme soupeři nabídli přesilovku 5 na 3 a ve 3 lidech se dá hlídat český fotbalový nároďák s Barošem na hrotu, nikoliv však Delta. Záhy jsme tak prohrávali 0-2 a i přes gól Hejkyho jsme už nedokázali více ohrozit brankáře soupeře a tak Delta dle mého zaslouženě zvítězila.“

Střely na branku: 36:24 (14:8, 12:7, 10:9), vyloučení: 6:6 (1:2, 2:1, 3:3), přesilovky: 6:5, využití přesilovek: 2:0, br. v oslabení: 0:0

Sestava: Vondra Jan – Košťál Robert, Vokál Petr, Novák Tomáš, Bulva Martin, Starý Martin, Hejkrlík Martin, Hanč Michal, Pazdera Luboš, Synek Michal, Vašina Adam, Šlitr Vojtěch, Černický David, Homola Ladislav

Branky: Hejkrlík Martin (1)

Fotogalerie:

SK Hokejbal Žamberk – TJ Paramo Svítkov Stars Pce B 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Zápas otevřeli domácí v páté minutě první třetiny. Tři minuty poté vyrovnal Martin Hejkrlík, kterému asistoval Adam Vašina a Michal Hanč. Minutu na to nás dostal do vedení sám Adam Vašina. V poslední minutě bohužel domácí stihli vyrovnat a tak skončila první třetina nerozhodně 2:2.

V deváté minutě ve druhé třetině nás dostal opět do vedení Adam Vašina, kterému namazal Michal Synek. Ovšem domácí zase do minuty srovnali. Ve třinácté minutě domácí nevyužili nabídnutou přesilovku 5x3. Po našem výborně odehraném oslabení jsme bohužel inkasovali těsně ke konci druhé třetiny, což dostalo domácí do vedení 4:3.

Třetí třetina byla poznamenána vyloučeními. V šesté minutě jsme nevyužili nabídnutou přesilovku 3x5 a naopak domácí přidali pátý gól ve třinácté minutě. Pár vteřin před koncem třetí třetiny dokonal svůj hattrick Adam Vašina po přihrávce Michala Synka v nabídnuté přesilovce při naší power play a zkorigoval tak skóre na 5:4.

Hodnocení Adama Vašiny: „Nováček ligy pro nás byl velkou neznámou. Po poměrně dlouhé cestě se před námi objevil nádherný areál v ještě krásnější přírodě. Místní fanynky nás vítaly v tílečkách a minisukýnkách, což prozrazovalo, že kromě hezkého pohledu nás také čeká skutečně horké počasí. Nastoupili jsme v tomto nelítostném počasí v počtu deseti lidí, přesto jsme chtěli dovézt body. Nebylo to vůbec nereálné. Od začátku jsme z mého pohledu byli lepším týmem, bohužel jsme si však nedokázali vytvořit větší gólový náskok. Když už jsme se dostali do vedení, tak jsme ho zbytečně ztratili. Ve třetím dějství jsme doháněli jednobrankové manko, dostali jsme i možnost přesilové hry. Bohužel naše přesilovka je místy komická, místy smutná, ale v žádném místě není efektivní. Domácí poté zvýšili na rozdíl dvou branek a my se, možná i kvůli nedostatku sil, nezmohli na víc, než jen korekci skóre v poslední vteřině. Nezbývá, než Žamberku pogratulovat a věříme, že v druhém měření sil budeme šťastnějším týmem my.“

Sestava: Vondra Jan – Vokál Petr, Novák Tomáš, Bulva Martin, Starý Martin, Hejkrlík Martin, Hanč Michal, Pazdera Luboš, Synek Michal, Vašina Adam, Šlitr Vojtěch

Branky: Vašina Adam (3+1), Hejkrlík Martin (1), Synek Michal (0+2), Hanč Michal (0+1)