Archiv 2012: Svatomartinská neděle patřila Láďovi Homolovi

12. 11. 2012 | Jana Martinů | KHbL – Svatomartinská neděle přinesla po prohře A týmu a MD i prohru B týmu Svítkova, který přesto, že po první třetině vedl, tak ve druhé třetině sedmkrát inkasoval a nakonec i prohrál. Článek nám zaslala vedoucí týmu Jana Martinů:

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice B - SK HBC Splašené Hole Pardubice 3 : 8 (1:0, 2:7, 0:1)

Jsou zápasy, o kterých se špatně píše a tenhle je jedním z nich. Jen těžko hledám slova, kterými bych popsala to, čeho jsem byla v neděli večer svědkem.

I přesto, že jsme po první třetině vedli Kosťovým gólem, o kterém ani on sám nevěděl, že ho dal, tak jsme ve druhé třetině dostali čtyři góly během prvních pěti minut. Trenér odvolal velmi zkušeného brankáře Tomáše Dvořáčka (posilu z Hradce Králové) a do brány se postavil jeho syn Jan Vondra, který se ani neohřál a už inkasoval a dokonce při naší přesilovce. Myslím, že tohle byl zlomový okamžik celého zápasu, neboť výměna brankáře psychicky rozhodila několik hráčů na naší střídačce a místo, aby týmu pomohla, tak ho naopak poslala do kolen. V deváté minutě se podařilo Láďovi Homolovi využít přesilovku, kterou oslavil pořádným lvím řevem. Trochu mě to připomnělo mě, když jsem dala gól Mixu Východu, nejsilnějšímu týmu na turnaji žen v Letohradě, který nám také dal čtyři góly během čtyř minut. Bohužel soupeř opět do minuty vrátil úder. Láďu však gól nabudil a lítal po hřišti, jak vypuštěný lev z klece a ve dvanácté minutě se trefil podruhé. Ovšem soupeř využil na konci druhé třetiny další nabídnutou přesilovku a dokončil tak svůj sedmigólový příděl do naší sítě. Do třetí třetiny jsme vstoupili s velkým tlakem, který utnul soupeř ve třetí minutě osmým gólem. Poté jsme už jenom hráli v oslabení, nejdříve 4x5 a pak dokonce i 3x5 (Michal Synek 2+10+TH), což stálo kluky hodně sil, které jim v závěru zápasu chyběly.

A co říci na závěr? Doufám, že se takovýto zápas už nebude opakovat, že se z toho poučíme, v neděli s Deltou zabojujeme a vyhrajeme.

Ráda bych zase někdy pocítila to, co jsem zažívala na zápasech mladších dorostenců, se kterými jsme s Mobem jezdili po celé republice vlakem jen v sedmi-osmi lidech a to soudržnost týmu, který hrál jako jeden muž. Do dneška nechápu, jak je Mob vždycky dokázal namotivovat, aby měli chuť hrát proti přesilám, které proti nám stáli na druhé straně. I přesto, že jsme věděli, že většinu zápasů prohrajeme, tak jsme si to aspoň užívali a každý gól oslavovali, což naši soupeři nechápali.

Střely na branku: 27:45 (7:12, 12:21, 8:12), vyloučení: 8:3 (2:0, 1:2, 5:1), přesilovky: 2:7, využití přesilovek: 1:1, br. v oslabení: 0:1

Sestava: Dvořáček Tomáš, Vondra Jan – Vokál Petr, Novák Tomáš (A), Bulva Martin (A), Záleský Petr, Starý Martin, Žák Daniel – Zdeněk Slavomír, Kánský Zdeněk (C), Hejkrlík Martin, Hanč Michal, Synek Michal, Vašina Adam, Šlitr Vojtěch, Černický David, Homola Ladislav

Branky: Homola Ladislav (2), Hanč Michal (1)