Archiv 2012: Středočeši odvezli ze Svítkova všechny body

25. 03. 2012 | Jana Martinů | Mladší dorost - V uplynulém víkendu zavítali postupně do Svítkova dva středočeské týmy TJ Kovo Praha a HBC Alpiq Kladno. Průběh obou utkání nám jako obvykle přináší vedoucí týmu Jana Martinů:

Svítkov pustil Kovo do play-off

ERA Svítkov Stars Pardubice – TJ Kovo Praha 1 : 3 (1:0, 0:2, 0:1), střely na branku 24:17 (4:3, 10:11, 10:3), tresty 6:5 (3:2, 2:1, 1:2), přesilovky 5:6, využití přesilovek 0:1, branka v oslabení 1:0.

Od začátku zápasu jsme byli lepším týmem, což jsme potvrdili i gólem Daniela Klineckého ve dvanácté minutě, kterému namazal kapitán týmu Martin Pitthard s Alešem Kudláčkem a díky kterému jsme i vyhráli první třetinu 1:0. Vedení jsme udrželi až do dvanácté minuty druhé třetiny, kdy se podařilo hostům vyrovnat, což je nakoplo a najednou jich bylo všude plno. Bohužel se jim podařilo dostat se i do vedení gólem v poslední minutě druhé třetiny a tak se do šaten odcházelo za stavu 1:2. Ve třetí třetině jsme byli aktivnějším týmem, čemuž odpovídá i počet střel 10:3, ale bohužel z žádné nepadl gól a naopak hostům se podařilo v jedenácté minutě využít přesilovku a navýšit tak svoje vedení o dva góly.
I přes veškerou naši snahu a tlak v závěru zápasu se nám nepodařilo proměnit žádnou z šancí, kterou jsme měli a že jich nebylo málo.

Soupiska: Ptáček Jan, Kánský Štěpán (SŽ) – Havránek Jakub, Kudláček Aleš (SŽ), Michal Jan (SŽ), Sura Tomáš, Votava Petr (A) - Doležal Jiří (SŽ), Klinecký Daniel (SŽ), Král Jakub (SŽ), Michal Pavel (SŽ), Novák Jakub, Pitthard Martin (C), Sušer Robin, Svatuška Jan (A)

Fotografie ze zápasu:

Kladno potvrdilo svou kvalitu

ERA Svítkov Stars Pardubice – HBC Alpiq Kladno 0 : 9 (0:1, 0:4, 0:4), střely na branku 13:42 (5:14, 6:7, 2:21), tresty 6:3 (1:0, 1:2, 4:1), přesilovky (1:4), využití přesilovek (0:2).

Po sobotní výhře Kladna nad Alfou jsme věděli, že nás čeká těžký soupeř, což se také následně potvrdilo při zápase. Vyrovnaným soupeřem jsme byli pouze první třetinu, kdy jsme udrželi čisté konto do čtrnácté minuty. Druhá a třetí třetina už byla nad naše síly. Do třetí třetiny se do brány postavil Štěpán Kánský, který předvedl pár neuvěřitelných zákroků a byl trenérem po zásluze pochválen.

Soupiska: Ptáček Jan, Kánský Štěpán (SŽ) – Havránek Jakub, Kudláček Aleš (SŽ), Michal Jan (SŽ), Sura Tomáš, Votava Petr (A) - Doležal Jiří (SŽ), Klinecký Daniel (SŽ), Král Jakub (SŽ), Kubišta Dominik (SŽ), Liška Kristián (SŽ), Michal Pavel (SŽ), Novák Jakub, Pitthard Martin (C), Sušer Robin, Svatuška Jan (A)