Archiv 2012: Starší žáci zakončili sezónu vítězným derby

06. 05. 2012 | Jana Martinů | - Starší žáci nacházející se mimo postupová místa sympaticky zakončili sezónu dvojzápasem s městským rivalem HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice. První zápas sice prohráli, ve druhém ale slavili vítězství. Podrobnosti dodává Jana Martinů:

ERA Svítkov Stars Pardubice – HBC Autosklo H.A.K Pardubice 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)

střely na branku 25:15 (7:3, 8:4, 10:8), vyloučení 11:11 (2:3, 2:4, 7:4), přesilovky 7:6, využití 0:1, branky v oslabení 1:2

Než jsme se stačili rozkoukat, tak už jsme v první minutě prohrávali 0:1. Vyrovnat se nám podařilo až v páté minutě gólem Jiřího Doležala (as. Daniel Půlpán). Začátek druhé třetiny jsme opět prospali a už jsme zase lovili v první minutě míček z naší sítě, který dala Alfa dokonce ve vlastním oslabení. Po dvou minutách se opakovala stejná situace, díky čemuž jsme už prohrávali o dva góly. V deváté minutě ještě Alfa přidala další gól a už to pro nás nevypadalo moc dobře. Naštěstí se v desáté minutě prosadil ostrostřelec Daniel Klinecký (as. Dominik Kubišta), ale bohužel na něj nikdo další nenavázal a naopak Alfa využila ve třetí třetině ve čtvrté minutě nabídnutou přesilovku a zase vedla o tři góly. V deváté minutě byl vyloučen Daniel Klinecký a Dominik Kubišta na 3+OK, což znatelně oslabilo celý tým. V desáté minutě vysvitla naděje, když se ve vlastním oslabení prosadil Jakub Král (as. Pavel Horák), ale ve dvanácté minutě zase udeřila Alfa, která se opět prosadila při přesilovce a dokonala tak své vítězství v tomto zápase.

Branky: Doležal Jiří (1), Klinecký Daniel (1), Král Jakub (1), Půlpán Daniel (0+1), Kubišta Dominik (0+1), Horák Pavel (0+1)

ERA Svítkov Stars Pardubice – HBC Autosklo H.A.K Pardubice 5:4 (1:0, 2:2, 2:2)

V deváté minutě první třetiny jsme se dostali do vedení gólem Jakuba Krále (as. Jiří Doležal). Vedení jsme si udrželi až do začátku druhé třetiny, kdy Alfa v první minutě vyrovnala. Dvě minuty poté se dokonce dostala do vedení, které ji vydrželo do osmé minuty, kdy jsme vyrovnali gólem Jiřího Doležala (as. Jakub Král). Během pár vteřin přidal další gól Roman Hromádko (as. Daniel Klinecký), kterým nás dostal do vedení. V deváté minutě nebyl Alfě uznán gól kvůli faulu na našeho brankáře. V šesté minutě třetí třetiny proměnil Dominik Kubišta trestné střílení, díky kterému jsme vedli o dva góly. V sedmé minutě jsme bohužel nabídli Alfě přesilovku, kterou využila a snížila tak naše vedení na rozdíl jednoho gólu. V jedenácté minutě dokonce vyrovnala na 4:4 po neregulérním gólu, který byl uznán i přesto, že nepřešel brankovou čáru, ale zůstal ve výstroji brankáře. Naše hráče to ale nezlomilo, ale naopak je to nakoplo, což ve dvanácté minutě vyvrcholilo gólem Jakuba Krále (as. Pavel Horák a Jiří Doležal). Vedení jsme si udrželi a zaslouženě vyhráli.

Branky: Král Jakub (2+1), Doležal Jiří (1+2), Hromádko Roman (1), Kubišta Dominik (1), Klinecký Daniel (0+1), Horák Pavel (0+1)

Sestava: Kánský Štěpán – Michal Jan, Michal Pavel, Půlpán Daniel, Bažant Jan, Škodová Eliška, Šklíba Jan – Král Jakub, Horák Pavel, Doležal Jiří, Klinecký Daniel, Novák Richard, Gregorová Kateřina, Liška Kristián, Novák Tomáš, Hlaváček Tomáš, Hromádko Roman, Kubišta Dominik, Dušek Dominik, Bezdíček David