Archiv 2012: Splašky konečně spláchnuty

15. 03. 2012 | Adam Vašina | Oblastní liga – O víkendu se v oblastní lize přepisovaly dějiny. Béčko konečně porazilo splašky a Roneka nedostala ani desítku, ani bůra, nýbrž vyhrála!

V prvním utkání v Alfa aréně tedy Roneka slavně porazila domácí „C“ tým. V tu chvíli bylo jasných hned několik věcí: 1) Na všech zpravodajských stanicích bude přerušeno vysílání mimořádným vstupem z Alfa arény. 2) Se svou gratulací přispěchají představitelé nejdůležitějších zemí od prezidenta USA až po krále Leera z planety Omicron Persei 8. 3) Nikoho nebude zajímat žádný jiný hokejbalový výsledek z víkendu od extraligy až po oblastku.

S vědomím třetího bodu z předchozího odstavce, tak borci Svítkova mohli s klidem vstoupit do utkání 4. s 5. týmem tabulky. Do branky se opět postavil Danihelka, avšak Vondra se utkání zúčastnil též prostřednictvím své hokejky v Danihelkově ruce.

Utkání rozhodně nezačalo opatrně a od počátku jedna šance střídala druhou. Oba strážci svatyní však potvrzovali svou kvalitu a tak vyprodaná Alfa aréna na gól čekala až do jedenácté minuty. Šlitr překvapil Moju Zemana střelou zpoza branky a hosté vedli.

Ve druhém dějství pokračovala aktivní hra z obou stran. Hosté však nabídli splaškám hned tři přesilové hry. Ty naštěstí k žádné brance nevedli a tak na tabuli svítilo stále krásné skóre 0-1. Jak se využívá přesilová hra, ukázali hosté splaškám ve 28. minutě utkání. Kánský nahrál na modrou Bulvovi, tomu se v hlavě rosvítila zásadní poučka trenéra Vondry (střílej švihem, ne příklepem) a svým tahákem dokonale překvapil Zemana.

Ve třetí třetině sledovala již prořídlá Alfa aréna (hráči Roneky se společně se svými fanoušky vydali na velkolepou pouť městem a vrtulník CNN a další novináři už byli též pryč) velkou bitvu o každý centimetr hřiště. Ve 40. minutě (jakoby těch překvapení tuhle neděli nebylo málo) Vašina nezištně nahrál (poprvé v kariéře, kurz na sázkovou příležitost „Vašina nahraje“ se před zápasem pohyboval nad úrovní kurzu na příležitost „Roneka vyhraje“) Černickému a ten si v zakončení počínal suverénně. Zbytek třetiny už nabídl pouze pokusy o překonání Danihelky, ale ten si prostě řekl, že si nulu dnes vzít nenechá. Zmínil bych, že byl jednoznačně hlavní hvězdou zápasu a podal neskutečný výkon, ale nezmíním to, neboť je již namachrovaný dost :) Tímto mu gratulujeme a věříme, že za tento počin přispěje další lahvinkou zelené do sbírky.

Slova vedoucího mužstva Martina Bulvy:„Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, bylo to velmi vyrovnané utkání. Úvod patřil nám, druhá třetina zase domácím. Jsem rád, že se nám podařila vstřelit první trochu šťastná branka, která nás uklidnila. Dobře bylo, že jsme z přesilovky ještě přidali gól. Dařilo se nám eliminovat domácího střelce Jílka, který hrozil zejména z přesilovek. Z naší strany podal fantastický výkon brankář Danihelka. Oba brankáři držely své týmy. Na Splašené Hole se nám nějak moc nedařilo, jsem rád, že jsme si dokázali, že můžeme vyhrát. Příští kolo máme volno, pak nás čekají letos velmi silní Bruins.“