Archiv 2012: Severočeský výjezd MD ve znamení dalších porážek

24. 09. 2012 | Martin Bláha | Mladší dorost - Naši dorostenci se z Mostu a Ústí nad Labem vrátili bez bodového zisku. Informace z celého výjezdu nám přináší asistent trenéra Martin Bláha:

Na sever Čech jsme se vydali s odhodláním brát konečně nějaké ty body. Během týdne jsme se v trénincích soustředili na vylepšení obranné hry a lepší zvládnutí přechodu do útočného pásma. Bohužel však naši hráči nejsou zatím schopni natrénované dovednosti dobře přenášet do hry. Velké množství špatných návyků, které jsou v nich bohužel, až příliš zakořeněny jsou velmi tvrdým oříškem pro trenéry i hráče samotné. Hráči nevěří sami sobě, natož pak svým spoluhráčům. Nejsou schopni spolu na hřišti pořádně komunikovat a z těchto věcí pramení množství chyb, kterých se dopouštějí.

HBC Pento Most vs. TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice  10:3 (2:0;2:0;6:3)

Střely na branku: 22:26 (7:6; 8:10; 7:10)

Vyloučení: 12:8, využití 3:3, v oslabení 1:0

K sobotnímu duelu jsme v Mostecké ANS Aréně nastoupili posíleni o uzdraveného Jirku Doležala a Filipa Lebdušku. Naopak nám však chyběl Olda Jelínek, Marek Burgert a hlavně dosavadní nejlepší střelec našeho týmu, Ondřej Běloušek, kterého skolila nemoc. Opět začal lépe soupeř a již ve druhé minutě se ujal vedení 1:0. Poté jsme se snažili zlepšit svou hru, ale jak jsem již zmiňoval v prvním odstavci dnešního článku, dělali jsme mnoho chyb. Hra probíhala ve vysokém tempu i vzhledem k rychlému Mosteckému povrchu. A domácí byli většinou o krůček rychlejší. Naši borci jen špatně přenášeli do hry natrénované dovednosti a naprosto ignorovali pokyny trenérů. Z toho plynula další chyba, kdy jsme ve třinácté minutě inkasovali ve vlastní přesilové hře. Po první třetině jsme tak prohrávali 2:0. Burcovali jsme své borce k vyšší aktivitě a opět je nutili ke komunikaci. Bylo to však jen pověstné házení hrachu na zeď. I prostřední část hry jsme tak prohráli 2:0. Na tvar naší hry se nedalo chvílemi snad ani dívat. Hráči se pohybovali po hřišti jako mátohy, zbavovali se zodpovědnosti (míčku), nedůvěřovali si. Jen abych náhodou já nebyl ten, kdo udělá chybu. Před poslední částí hry jsme jim tak pořádně promluvili do duše. Fungovalo to, a naše hra se podstatně zlepšila. Góly však přesto opět střílel soupeř. Nám se poštěstilo vstřelit branku až v době, kdy nám jich Pento nasypalo do svatyně 7. Využili jsme jednu z nabídnutých přesilových her, kterých bylo v dnešním utkání na obou stranách nemálo. Celkem bylo vyloučeno 12 hráčů na straně Mostu a 8 na straně Stars. Do konce utkání se nám podařilo vstřelit ještě dvě branky, opět ve využitých přesilových hrách. Soupeř, však ještě skóroval také třikrát a stanovil výsledek utkání na krutých 10:3.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice  3:2 (1:1; 1:1; 1:0)

Střely na branku: 33:23 (8:9; 9:10, 16:4)

Vyloučení: 3:2; využití 1:1; v oslabení 0:0

Nedělní ráno bylo ve znamení zapomnění na včerejší utrpení. Šéftrenér si postupně promlouval se všemi svými svěřenci a všichni se snažili navodit super atmosféru a naladit se na vítěznou vlnu. Po lehké snídani jsme se odebrali na stadion, kde jsme předchozího večera sledovali Extraligu mužů mezi domácí Elbou a hostující Plzní. Během rozcvičení a rozstřelby jsme se neustále povzbuzovali a znovu a znovu nutili své borce komunikovat. Hned od začátku utkání bylo vidět na naší hře velké zlepšení. Oproti včerejšímu utkání jsme zpřesnili svou hru, lépe jsme přistupovali k soupeřům a ten se tak jen zřídkakdy dostával do pro nás nebezpečných situací. Hra se přelévala ze strany na stranu a docházelo i k breakovým situacím. Na obou stranách je však bez problémů likvidovali výtečně chytající brankáři. Při jedné z takovýchto situací zatáhl za záchrannou brzdu kapitán Stars Martin Pitthard a rozhodčí jeho snažení ocenili dvěma minutami za podražení. Nabídnutou přesilovku soupeř využil a otevřel tak skóre dnešního utkání.  Necelé dvě minutky po té, kapitán odčinil svou předchozí chybku a sám taktéž v přesilové hře srovnal na 1:1. Tento stav svítil na světelné tabuli i po 15 minutách hry. V prostřední periodě jsme dokonce šli Lebduškou do vedení a na střídačce panovala výtečná nálada. Elba se však nenechala tímto vývojem zaskočit a po dvou minutách srovnala stav na 2:2. Tento bodový poměr platil i po třiceti minutách hry. Věděli jsme, že v takovémto utkání zvítězí ten, kdo bude mít větší srdíčko a kdo pro vítězství bude schopen na hřišti nechat maximum. S pokřikem „NIC, NEŽ TÝM“ jsme se pustili do boje o první body v tabulce extraligy mladšího dorostu. A na všech borcích bylo vidět velké odhodlání. V 36 minutě však soupeř využil zaváhání našich borců po námi vyhraném buly v našem obranném pásmu a ujal se vedení 3:2. Naše borce tento gól srazil do kolen. Stále jsme je na lavičce povzbuzovali, a říkali jim, že na obrat je ještě mnoho času. V jejich hlavách však bylo utkání již ztraceno. Ukázal se nám tak další z nešvarů, kterým naši borci trpí a na kterém budeme muset hodně zapracovat a to předčasná odevzdanost. To, že náš bojový pokřik, nejsou jen prázdná slova. Se snažili naplnit kapitán s asistenty a výtečně chytající Jéňa Ptáček, který i přes velké množství střel vypálených na jeho branku již do konce utkání nekapituloval. Ke konci zápasu jsme se ještě pokusili vložit poslední zbytky sil do závěrečné Power Play a vynutit si tak alespoň trestná střílení. Nepovedlo se, za předvedenou hru však patří všem našim borcům velká pochvala. Pokud budeme takto hrát a komunikovat i v dalších zápasech, úspěch se jistě brzy dostaví. A ušetříme se tak bolestivých zkušeností, jakou byla ta sobotní.

Slovo závěrem: O následujícím víkendu budeme mít volno a tak máme k dispozici dost tréninkových jednotek k tomu, abychom svou hru vylepšili a dočkali se tak v příštím kole extraligy MD vytouženého bodového zisku. A možnosti si na středovém kruhu zakřičet vítězný pokřik.