Archiv 2012: Senzace: Svítkov vede tabulku 1. ČNHbL - V

02. 10. 2012 | Robert Koch | A tým - Naše vlajková loď proplula mezi jihomoravskými útesy. Podrobné info nám zaslal trenér A týmu Robert Koch:

Jak již nadpis článku uvádí, co nepředpokládal ani ten největší snílek v dresu s hvězdou na srdci, se stává skutkem. Svítkov opravdu po dlouhých 14 letech vede, ve třetině základní části, 2. nejvyšší hokejbalovou soutěž. Jak praví kronikář Petr Jílek, naposledy na podzim v roce 1998, kdy mnoho z nynějších hráčů nechodilo ještě ani do základní školy, se dařilo Svítkovu vést tuto soutěž !!!!

Průběh zápasu:

Do zápasu jsme vstoupili s touhou po třech bodech do tabulky a vyrukovat na soupeře agresivním stylem hry. Věděli jsme, že tým ze Sudoměřic přijede v menším počtu hráčů a tomu byla přizpůsobena taktika.

Ač jsme v 1. třetině z řady šancí nevytěžili žádnou branku, dokázali jsme soupeře z Moravy unavit, což se myslím ukázalo, jako nejdůležitější moment celého zápasu. Celou první třetinu, jsme výborně dodržovali taktické pokyny, tlačili se do pásma, rychle střídali a tím nedali soupeřově sestavě vydechnout.

Do druhé třetiny jsme museli udělat změnu v sestavě, kdy za zraněného Týdu Zelinku se přesunul do útoku náš super běžecká mlátička a univerzál Pavel Šováň. Tento hráč nebral tuto změnu zrovna moc nejlépe, ale hned při svém prvním střídání se zdravě naštval a v 17. minutě vstřelil po odrazu od tyčky první branku zápasu 1:0. Od té doby již byl spokojený                         . Po vstřeleném gólu nám narostla křídla a snažili jsme se o zvýraznění našeho náskoku, což se také podařilo. Branku na 2:0 vstřelil v 24. minutě prozatím nejlepší střelec ligy David Večerník. Před koncem třetiny jsme se poprvé v zápase dostávali pod tlak. Bylo to důsledkem snahy hostů o „ bukaření „ , kdy zůstávali za našimi obránci. Bohužel v tuto dobu se nám nedařilo ukáznit naše hráče v taktickém dodržování hry. Naštěstí se hostům nedařilo využít ani přesilovou hru a do kabin se šlo za stavu 2:0 pro domácí tým.

Před třetí tetinou jsme se v kabině dokázali zmobilizovat a řekli jsme si, že nesmíme opustit od výkonu z první poloviny zápasu a nesmíme tým ze Sudoměřic pustit do hry. Zápasem se proplouvalo, tak jak bylo potřeba. V 39. minutě se prosadil po otočce mezi nohami brankaře Minařík. V 41. minutě se prosadil opravdu krásnou střelou ze svého oblíbeného záklonu (ještě kousek a může při zápase střílet jako luk) hráč Šprincl. Kanonádu v posledních minutách dovršil ve 42. minutě opět gólem Večerník.