Archiv 2012: Rozlučka mladšího dorostu se sezónou vyšla na jedničku

31. 03. 2012 | Jana Martinů | Mladší dorost - Přestože skončili mladší dorostenci v extralize poslední, rozloučili se se svými fanoušky tím nejlepším způsobem: Premiérovým vítězstvím nad městským rivalem HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice. Bližší informace podává vedoucí týmu Jana Martinů:

ERA Svítkov Stars Pardubice – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 4 : 3ss (2:1, 0:2, 1:0 – 1:0), střely na branku 19:27 (8:9, 5:12, 6:6), tresty 4:6 (1:4, 1:0, 2:2), přesilovky (4:3), využití přesilovek (1:1)

Rozlučka mladšího dorostu Svítkova vyšla na jedničku nejen proto, že vyhráli, ale i proto že porazili svého odvěkého městského rivala z Polabin. Tím udělali radost svému trenérovi, který je na ně právem hrdý a už se těší na to, co s nimi dokáže v příští sezóně a já jako jejich vedoucí se už teď těším na ty výhry, co nás spolu čekají.

A teď k samotnému utkání, které otevřeli hosté v osmé minutě v poslední vteřině přesilovky. Poté nám nabídli přesilovku 5x3, kterou jsme ještě nevyužili, ale následnou hru 5x4 jsme postupným tlakem v jedenácté minutě ke konci přesilovky proměnili gólem Pavla Horáka. Tím jsme srovnali skóre na 1:1. Dvě minuty poté nás dostal do vedení Dominik Kubišta, kterému namazal kapitán týmu Martin Pitthard a tak se do šaten odcházelo za stavu 2:1.

Ve druhé minutě druhé třetiny hosté vyrovnali na 2:2 a ve třinácté minutě strhli vedení na svou stranu, čímž i vyhráli druhou třetinu skórem 2:0.

Na začátku třetí třetiny se prosadil sám kapitán týmu Martin Pitthard a srovnal tak stav na 3:3. Do konce třetí třetiny se již nic nezměnilo a tak rozhodovali až nájezdy, které rozhodl Pavel Horák.

Soupiska: Ptáček Jan – Havránek Jakub, Kudláček Aleš (SŽ), Michal Jan (SŽ), Sura Tomáš, Votava Petr (A) - Doležal Jiří (SŽ), Horák Pavel (SŽ), Klinecký Daniel (SŽ), Král Jakub (SŽ), Kubišta Dominik (SŽ), Liška Kristián (SŽ), Michal Pavel (SŽ), Novák Jakub, Pitthard Martin (C), Sušer Robin, Svatuška Jan (A)

Kanadské body: Horák Pavel (2+1), Pitthard Martin (1+1), Kubišta Dominik (1+0)