Archiv 2012: Příběh končí

19. 05. 2012 | Adam Vašina | Oblastní liga – Sen o finále se rozplynul. Svítkov opět po roce pocítil, jak kruté je vypadnutí v sérii ve které nebyl horším týmem.

Domácí do třetího zápasu vstupovali za stavu 0-2 v sérii s jasným cílem pokusit se prodloužit sérii alespoň do neděle, ideálně pak až do pátého zápasu. Změna oproti prvním dvěma duelům nastala v domácím brankovišti, do kterého se v PO poprvé od začátku zápasu postavil Honza Vondra. Bohužel to však byla právě jeho svatyně, kam padly obě branky první třetiny. Medvědi tak po zásazích kanonýrů Veselíka a Štastného vedli již 2-0.

Z druhé třetiny pak uběhlo jen 22 vteřin a kanonýr Veselík přidal svou druhou trefu a zvýšil na již hodně slibných 3-0. V tento moment také došlo ke střídáním brankářů ve svítkovské brance. Hosté dlouho nemohli dobýt branku skvěle chytajícího Michala Jeřába, který byl jedním z hlavních strůjců vedení 3-0. Gól naděje vstřelil v čase 25:09 Slávo Zděnek a Svítkov byl opět ve hře!

Třetí třetina se nesla v duchu dalších pokusu o dobývání branky Medvědů. Michal Jeřáb byl však proti a dlouho odolával náporu domácích. Až4 apůl minuty před koncem zápasu skóroval znovu Slávo Zděnek a rázem byl rozdíl ve skóre pouhý jeden gól. Kýženého vyrovnání se však již Svítkovští nedočkali a tak znovu po roce pocítili ten nepříjemný pocit z vyřazení od Medvědů 0-3 na zápasy, jimž však byli minimálně vyrovnaným soupeřem.

Sezona však pro Svítkov ještě uplně nekončí. Pokud totiž v sobotu Delta vyhraje v pátém zápase nad Přeloučí, tak to pro hvězdy znamená posun na bronzovou příčku a to by byla moc hezká tečka za uplynulou sezonou.

Závěrem nezbývá, než Medvědům pogratulovat za férový a korektní přístup v celé sérii a myslím, že nemluvím jen za sebe, když jim popřeji mnoho zdaru ve finále (které snad budou hrát proti Deltě :))!

Hodnocení zápasu i celé série z pera Martina Bulvy:  „Do sobotního zápasu s Medvědy jsme šli s cílem zdramatizovat celou sérii. Při pohledu na sestavu soupeře bylo vidět, že nechtěl ponechat nic náhodě. Začátek zápasu - celá první třetina - byla z naší strany hrozně ospalá, tak nebylo divu že jsme po dvou slepených gólech prohrávali 2:0, v úvodu druhé části jsme přidali, ale dostali jsme další gól. Za stavu 3:0 už to pro nás nevypadalo nijak dobře, došlo i k výměně brankáře. Povedlo se nám snížit a v poslední třetině přidal další gól, párkrát jsme zahráli i zvonkohru na konstrukci domácích, ale bohužel přes závěrečné úsilí jsme po třetí v řadě prohráli o gól, což znamená pro náš tým konec sezóny v semifinále. Myslím, že jsme předvedli vcelku dobrý hokejbal, nemyslím si, že by nás soupeř nějak přehrál, ale vždy se o ten jeden gól přiblížil postupu do finále soutěže. Letošní semifinále kopíruje loňské čtvrtfinále s tím samým soupeřem. Musím říct, že po zápasech této série v nás bude ještě chvíli převládat zklamání, že se nám nepodařilo nějaký zápas s Medvědy vyhrát, či dokonce postoupit do finále - pro někoho možná smělé tvrzení, ale po stavu jednotlivých zápasů ne nereálné.
Naše letošní účinkování v soutěži je u konce o konečném pořadí po celé sezóně rozhodne stále probíhající duel Delta - Jestřábi. Závěrem bych chtěl sportovně poblahopřát týmu HBC MEDVĚDI PARDUBICE k postupu do finále a radostí dodat, že jsme ve zdraví přežili další sezónu.“

Hbc Medvědi Pardubice – ERA Svítkov Stars „B“ 3:2 (2-0,1-1,0-1)

Branky Svítkova: Zděnek(Koch, Homola), Zděnek(Pazdera,Koch)

Střely:  18-26

Vyloučení: 7-4

Využití přesilovek: 0-1