Archiv 2012: Prachovice poraženy i podruhé, tentokrát po nájezdech

07. 03. 2012 | Adam Vašina | Oblastní liga – Začalo jaro, sluníčko vysvitlo, teploměr se konečně přehoupl z posr....... prostě z mrazů a do hypermoderní arény v neposkvrněné východočeské přírodě u Bylanky se vrátila oblastní liga s prvním jarním kolem.

Soupeř přijel též z malebné krajiny a nebyl jím nikdo jiný, než cementáři z Prachovic. Již první vzájemný duel ukázal, že tenhle soupeř body neodevzdává rozhodně lacino, tehdy Svítkov vyválčil těsnou výhru 2-1. Další nepříliš povzbudivou informací bylo, když z kuloárů dva týdny před utkáním zněly naléhavé výkřiky typu „Ty vole, oni už prej dva měsíce trénujou, neměli bysme třeba taky začít?“...

V první třetině však rozdíl v počtu tréninků před zápasem vidět příliš nebyl, ale celkově třetina nepřinesla zrovna pohledný hokejbal. Jedinou pohlednou akcí byl úvodní gól střetnutí, kdy se Žák vynořil zpoza hostující branky a když na něj nikdo ze soupeřů nešel, tak se nerozpakoval a nekompromisně zakončil. 1-0.

Druhá třetina však záhy přinesla vyrovnání. Jerusalém vyslal do breaku Dvořáka, ten naznačil kličku do bekhendu a pak krásně poslal míček mezi Danihelkovy betony. O tři minuty později se ukázalo, jak zrádné může býti kanadské bodování. Žák sice krásně zavezl míček do pásma, předložil ho na zlatém podnose do šance Vašinovi, ale asistenci si nakonec nepřipsal. Posledně zmíněný totiž Brože nepřelstil, následně se to nepovedlo ani Homolovi a tak musel dílo dokončit Zděnek. Body si tak připsali tito3 aten, jež akci vytvořil odešel s prázdnou.

Třetí dějství se neslo ve znamení šanci hostů, které skvěle odrážel Danihelka. Nestačil pouze na střelu Čepa, který vyrovnal na 2-2.

Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. Danihelka vychytal všechny tři střelce hostů a potvrdil tak svůj skvělý výkon z celého zápasu. Hostující brankář byl však překonán hned dvakrát. Poprvé ho bekhendovým blafákem ála Hlavsapřekonal Vašina. Následně to samé provedl Bulva, ale překonaný golman naprosto neuvěřitelně ještě lapačkou míček zachytil. Jediným efektem však byl potlesk několika kusů fanoušků z malebné východočeské vísky, na dělbu bodů to již vliv nemělo.

Hodnocení vedoucího mužstva Martina Bulvy  „Prachovice hráli přesně to, co jsme předpokládali, běhavý aktivní hokejbal. Úvodní tlak soupeře schladila první naše vstřelená branka. Zápas byl celkově vyrovnaný, ale překvapivě málo se hráči dostávali k zakončení. Bylo znát, že se jednalo o první zápas v sezoně, bylo v tom hodně nepřesností, která se snad s postupem času trochu odbourá. Co se týká naší sestavy tak jsem rád, že jsme zápas odehráli - jeden brankář je zraněný, druhý chytal s pohmožděným kotníkem, do toho jsme měli absenci třech obránců, kde jejich post zaujali útočníci. Všichni se s tím nějak poprali. Nájezdy jsou vždy vabank, zde se projevila zkušenost exekutora Vašiny, který krásným blafákem rozhodl nájezdy. Za týden nás čeká souboj o 6 bodů.“