Archiv 2012: Povinná vítězství mladších žáků v Heřmanově Městci

29. 04. 2012 | Petr Korbel | Mladší žáci - Vítězství v soubojích s velmi mladým týmem Ježků patří letos mezi povinná. Šest bodů v nich získaných nám už před posledním kolem zajišťuje postupové čtvrté místo.

Ježci Heřmanův Městec - ERA Svítkov Stars Pardubice 0 : 11

Kluky v Heřmanově Městci přivítal rozpálený a místy zvlněný plastový povrch. Míček na něm chvílemi připomínal přilepenou žvýkačku a doháněl k zoufalství zejména techničtější hráče. Zápas se nicméně odvíjel bez nějakých výraznějších překvapení a skóre ve prospěch hostů postupně narůstalo až k jedenácti. Lze se domnívat, že na klasickém asfaltu by dosáhlo vyšších hodnost. Trenéři na plochu zhusta vysílali i mladší a v zápasech méně ostřílené hráče a tak si své první zářezy připsali i Petr Král a do Stars teprve nedávno přibyvší František Hendl.

Ježci Heřmanův Městec - ERA Svítkov Stars Pardubice 1 : 5

Herně se zápas odvíjel ve stejném duchu, jen se velmi dlouho čekalo na úvodní gól. Nezvyklý povrch, jinak se chovající míček, vlastní nemohoucnost i skvěle chytající brankář Ježků přiváděly naše střelce doslova k šílenství. Nicméně nevyhnutelné se stalo skutečností, první gól do sítě domácích ve druhé třetině spadl a skóre opět začalo pomalu navyšovat v náš prospěch. Trenéři opět využívali bohaté soupisky čítající pro tento den zřejmě rekordních devatenáct (!) jmen a tak kromě již zmíněného Franty Hendla si své první minuty v mladších žácích odbyli i dva minipřípravkáři brankář Dominik Choutka a obránce Marek Hemžský.  Asi dvakrát se stalo, že Ježci na hřišti dosáhli mírné výškové převahy a v jedné z těcho situací dosáhli své jediné branky, díky které snížili na konečných 1 : 5. Za svou bojovnost, která je zdobila v obou utkáních, si tento čestný úspěch určitě zasloužili.