Archiv 2012: Poslední kolo podzimu přineslo konečně bodový zisk

30. 11. 2012 | Martin Bláha | Mladší dorost - Poslední, co v rámci letošního podzimu čekalo naše mladší dorostence, byl výjezd do středních Čech. Jak se vydařil nám referuje asistent trenéra Martin Bláha:

V sobotu 24. 11. 2012 zavítal mladší dorost Svítkova k utkání na horkou půdu Alpiqu Kladno. V domácím utkání jsme s tímto soupeřem prohráli 1:7. Ale to bylo, dnes jsou naši hráči mnohem vyspělejší v individuálních dovednostech a daleko lépe dokáží čelit jakémukoli soupeři. Proto jsme tentokráte očekávali úplně jiný průběh utkání. Trenéři svým svěřencům naordinovali taktiku, která vycházela z pozorné obranné hry a vyčkávání na chybu soupeře, kterou bychom mohli potrestat. Velmi důležité bylo pohlídat si začátek utkání. Dobře jsme věděli, že na nás soupeř vlétne jako ďas. Toto předsevzetí nám bohužel dlouho nevydrželo. Již v 31. vteřině soupeř skóroval, čímž nám demonstroval svou sílu. Mluvili jsme na své svěřence tak, aby se nezalekli, a nadále se snažili hrát naši hru. Ti se opravdu snažili a dostávali se i do slibných střeleckých příležitostí. Ovšem bez gólového efektu. V šesté minutě soupeř udeřil podruhé a na střídačce nebylo vůbec veselo. Snažili jsme se zmobilizovat veškeré síly a pokusit se nepříznivý stav zvrátit. V čase 7:29 se po nádherné přihrávce Kuby Krále prosadil věkově ještě mladší žák Vojta Novotný a snížil na 2:1. Závěr třetiny však bohužel patřil soupeři. Alpiq hrál s velikým přehledem a dokázal naše borce nutit k chybám, které dovedl využít a postupně se mu tak podařilo zvýšit vedení na 5:1 po první části hry. O přestávce byla v kabině atmosféra hustá tak, že by se dala krájet. Vyprali jsme hráčům prádlo tak, že si to ještě dlouho budou pamatovat. A doufali jsme, že konečně začnou bojovat za hvězdu, kterou by měli hrdě nosit na svých prsou. Hráči si vzali naše výtky k srdci a začali neskutečně bojovat. Obraz hry se velice změnil a na hřišti už byly vidět oba dva týmy. Alpiq měl sice pořád střelecky navrch, ale pozorná obranná hra našeho týmu jim již skórovat nedovolila. Bohužel ani nám se již gól vstřelit nepodařilo a tak po třetinách 0:0 a 0:0 skončilo utkání potupným výsledkem 5:1. Nutno dodat, že naši borci opravdu začali makat na plno a nesli svou hvězdu hrdě kupředu. I když se jim již nepodařilo výsledek utkání korigovat, patří jim za předváděnou hru veliký dík.

HBC Alpiq Kladno vs. TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 5:1 (5:1, 0:0, 0:0)

Střely na branku: 49:29 (18:10, 17:7, 14:12)

Vyloučení: 8:4, přesilovky: 2:6, využití 1:0, v oslabení 0:0

Po tomto debaklu jsme se vydali na cestu ku Praze, kde nás druhý den čekalo poslední utkání podzimní části soutěže s celkem TJ Kovo Praha. Tento tým je na tom výkonnostně velmi podobně, jako my. A tak jsme byli odhodláni urvat body na svou stranu. Po příjezdu na ubikace jsme absolvovali společnou poradu a odebrali jsme se na večeři. To, že někteří hráči místo společné večeře celého týmu volili raději možnost zůstat na ubikaci, hovoří opět o tom, jak náš „TÝM“, následkem chování úzké skupinky individualit, bohužel funguje. Tým by měl být jako jeden muž, který jde srdnatě za svým cílem. To však u našich borců postrádám. Doufejme, že společné zimní soustředění nám v řešení tohoto problému pomůže a vytvoříme silný a kompaktní tým, který bude schopen vítězit.

V neděli v 9 hodin ráno, začalo utkání, kde byly oba dva týmy rozhodnuty bojovat o plný bodový zisk. Hrálo se nahoru dolů, ale my jsme byli tím týmem, který určoval tempo hry. Naši borci se dostávali do velice slibných situací, kdy stáli tváří v tvář domácímu brankáři. Bohužel však všechny tyto šance neměli gólového efektu. A tak se první perioda dohrála za stavu 0:0. V této třetině šel dvakrát sám na brankáře Ondřej Běloušek, jedenkrát Olda Jelínek a stejně tak i Kuba Král. Ani jeden pokus o překonání domácího Ryby se však nesetkal s úspěchem. V kabině jsme si řekli opět něco o nasazení a bojovnosti a nabádali jsme své svěřence k trpělivosti. Pokud budeme hrát zodpovědně od zadu a pokoušet se jednoduše přecházet do soupeřova obranného pásma. A v jeho hloubi se pak pokoušet tvořit naší hru, tak se výsledek zaručeně dostaví. A dostavil, v čase 23:06 využil přesilovou hru náš týmový „KRASOMIL“ Jířa Doležal a ujali jsme se tak vedení 0:1. Jeden a půl minuty na to se prosadil po bravurně vyhraném vhazování Davidem Bezdíčkem, Kuba Novák a svým prvním gólem v sezóně zvýšil stav na 0:2. O tři minuty později se konečně po několika neúspěšných pokusech trefil Ondřej Běloušek 0:3. Do konce druhé části hry se znovu dokázal prosadit Jiří Doležal a zajistil tak svou trefou bezpečný náskok 0:4. Zdálo se, že soupeř je na lopatkách a postupné zvyšování skóre bude z naší strany pouze formalitou. To by však proti nám nesměl stát tým, jakým je pražské Kovo pod vedením trenéra Michala Krčka. Zkušený coach nabudil do poslední části hry svůj tým ve velkém stylu. Jejich střelecká aktivita se rapidně zvýšila a podařilo se jim přestřílet nás v poměru 15:8. Pozorná obrana a bezchybně chytající Ptáček v naší brance však byly razantně proti změně skóre. Když Filip Lebduška po super přihrávce dnešního dvorního nahrávače Oldy Jelínka (v utkání 0+3) využil zaváhání soupeře v jeho přesilové hře a zvýšil naše vedení na 0:5, bylo o osudu dnešního zápasu v podstatě rozhodnuto. Ke kosmetické změně skóre ještě přispěl v nabídnuté přesilové hře Kuba Král, který tak zvýšil stav v náš prospěch na 0:6. Soupeř se ještě pokusil využít přesilové hry na konci utkání a v následné power play 6 proti 4 korigovat výsledek utkání. Naši borci si na štěstí konec utkání dobře pohlídali a pomohli tak svou hrou, svému brankáři, ke zisku třetí nuly v sezóně. Kovo bylo více, něž vyrovnaným soupeřem, naštěstí však střelecké štěstí stálo na naší straně a připsali jsme si tak velmi důležité tři body do tabulky extraligy mladšího dorostu. Které nám zajistili přezimování na předposlední příčce letošní soutěže. Do konce základní části soutěže se bude rozdělovat ještě 15 bodů. Na play off, nám momentálně chybí bodů 14. Teoretická naděje na úspěch tu pořád ještě je. Je však velice důležité, aby se náš tým na zimním soustředění stmelil a chtěl v jarní části soutěže za každou cenu těchto 15 bodů získat pro sebe. Věřme, že se nám to společně podaří a postupovými pozicemi ještě zamícháme.

Slovo závěrem: O tomto víkendu náš tým ukázal, jakou vnitřní sílu dokáže mít. Když pět ze šesti odehraných třetin byl na hřišti výrazně lepším týmem. Velmi smutným faktem však byl postoj a naprosto sobecký a individualistický přístup kapitána týmu Martina Pittharda, který v nedělním utkání upřednostňoval osobní úspěch, před úspěchem týmu, za čož byl trenéry ohodnocen stažením ze sestavy a odesláním do sprch. Pozitivem jest fakt, že i bez svého „kapitána“ pokud ho tak můžu vůbec nazvat, byl tým schopen dále skórovat a dovézt toto utkání k vítěznému konci.

TJ Kovo Praha vs. TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 0:6 (0:0, 0:4, 0:2)

Střely na branku: 29:35 (9:12, 5:15, 15:8)

Vyloučení: 8:6, přesilovky: 6:8, využití 0:2, v oslabení 0:1