Archiv 2012: Po páté zůstaly pro Svítkov brány play-off zamčené

28. 03. 2012 | Jan Mroviec | A tým - Náš elitní tým absolvoval svůj poslední, tentokrát jihomoravský, výjezd. Článek o něm nám poslal brankář Jan Mroviec:

V sobotu 24. března svítkovský „A“ team odcestoval do Hodonína bojovat o účast ve vyřazovacích bojích.

Ačkoliv Domácí byli v první části jasně aktivnější, o čem svědčí i počet střel 14:6, byl stav po první třetině bezbrankový. Zasloužila se o to hlavně betonová obrana a magická lapačka gólmana Mroviece.

Vyrovnaný stav vydržel až do 21. minuty, kdy se prosadil po chybě jednoho z obránců Svítkova David Helešic. Ani ne o minutu později nastala podobná situace na druhé straně hřiště a Mroviec byl proti střele nad své rameno opět krátký. Hosté věděli, že není na co čekat a o malou chvíli později si Hlavsa počkal s míčkem na modré, našel kapitána Šprincla, který brankáře Lindnera procedil jen tak tak a pro jistotu do odkryté branky zasunul Tadeáš Zelenka. Velmi nedisciplinovaný svítkovský team paradoxně bránil úspěšně všechna oslabení a inkasoval po chybách při zakládání útoku. Za Hodonín se po dalších z chyb trefil Tomáš Novotný a vsítil pro domácí branku s pořadovým číslem 3.

Do třetí části musel vstupovat tým svítkovských hvězd s dvoubrankovým mankem. Ve 32. minutě se prohnal obraným pásmem hostů uragán a hráči s hvězdičkou na hrudi po čtvrté inkasované brance pouze smutně koukali jeden na druhého. S tímto stavem už hosté nic udělat nedokázali. Na konečných 5:1 pro domácí ještě navyšoval v přesilové hře Krajsa.

Tým Svítkova Stars měl stále teoretickou šanci na postup do play off. Po zranění Luboše Vávry musel však nastoupit do Zápasu se Sudoměřicemi pouze s devíti hráči.

První třetiny se o tomto víkendu brankáři Svítkova Mroviecovi povedli na výbornou, když v ani jedné neinkasoval. Větším překvapením však byla pumelenice Petra Šatary, která po přesně vyhraném buly Šprincla a po ještě přesnější střele již jmenovaného Petra Šatary skončila v brance domácích. Svítkov šel do kabin po první části s vedením 1:0 a živil naději na play off.

Druhá třetina by se dala nazvat konečným direktem pro muže od Bilanky. Čtyři inkasované branky po ohromných chybách v obraně, byly toho jasným důkazem.

V třetině třetí, po necelých dvou minutách hry, navýšili domácí na 5:1. Na konečných 5:2 chvíli před koncem snížil nejproduktivnější hráč Svítkova uplynulého víkendu a pravděpodobně i letošní sezony Pavel Šprincl.

Je tak jasné že, Svítkov letos v bojích o prvoligový titul neuvidíme. Přesto je čeká poslední ostře sledovaný zápas s ligovým rivalem s Přelouče. Pár slov o nadcházejícím derby pověděli mladí hráči Svítkova. A to brankář Jan Mroviec, ranař Pavel Tvrdík a nejproduktivnější obránce Svítkova Martin Hlavsa.

Martin Hlavsa: Bohužel už pro nás sezona tímto zápasem končí, ale je to derby, které bude hodně vyhecované, jelikož Přelouč ještě hraje o postup do play off a my ji budeme chtít porazit a skončit tak na 9. místě tabulky.

Pavel Tvrdík: Do zápasu půjdu naplno a samozřejmě chci vyhrát. Doufám, že to bude týmový výkon. Očekávám, že si poslední zápas užijeme a oslavíme ho vítězstvím a snad bez zranění.

Jan Mroviec: Rozhodně to bude vyhecované utkání. Přeloučským půjde o play off a my jim cestu do něj nechceme vydláždit. Tento zápas bude mít atmosféru vyřazovacích bojů a oba týmy, jak my tak Přelouč, si můžeme vynahradit alespoň částečně to, že se tam nepodíváme. V neděli totiž vyhrajeme a skončíme před Jestřáby.

A za člověka, který ty články na web vkládá, bych doplnil ještě jednu motivaci. Výsledek z posledního utkání bude na webu v pravé roletce viset celé léto, tak ať našemu klubu nedělá ostutu