Archiv 2012: Páteční podvečer ve znamení ženského hokejbalu

31. 03. 2012 | Jana Martinů | Ženy - V pátek v podvečer měly letošní premiéru ženy. Čekala je dvojice přátelských přípravných zápasů s týmem Chlumecký báby. Bližší informace nám přináší vedoucí týmu a aktivní hráčka Jana Martinů:

ERA Svítkov Stars Pardubice - Chlumecký báby 6:1 (4:1, 2:0)

Konečně se dočkaly i ženy, které si v páteční podvečer zahrály přátelské utkání s týmem Chlumecký báby. S nimi se poprvé utkaly na podzim na Minihokejbalu žen ve Svítkově, kde si odbyly i svou premiéru. Sice skončily poslední, ale zanechaly velmi sympatický dojem a bylo jen otázkou času, kdy dojde k tomuto prvnímu vzájemnému přátelskému utkání.

Utkání se hrálo na třetinu hřiště na 2x15 minut. Zápas otevřela s přispěním protihráčky Jana Martinů. Druhý gól přidala Lucie Petráňová, které namazala Monika Pazderová. Poté se podařilo i Chlumečandám se prosadit, čímž upravily stav na 2:1. Další náš gól přidala nová členka týmu Barbora Kaufmanová, když proměnila trestné střílení a zvýšila tím tak na 3:1. Konečné skóre první části upravila na 4:1 sama Monika Pazderová.

Druhá polovina utkání byla mnohem vyrovnanější. Chlumečandám se však nepodařilo proměnit ani jedno trestné střílení ze tří a Svítkovu se naopak podařilo prosadit trefami Barbory Kaufmanové a Moniky Pazderové, díky kterým vyhrál Svítkov druhou polovinu 2:0.

Po tomto zápase se trenéři obou týmů dohodli na odehrání zápasu na celé hřiště na 1x10 minut, které skončilo nerozhodně 0:0, i když šancí bylo dost.

Jako konečnou tečku si oba týmy daly nájezdy, které skončily nerozhodně 1:1, za Svítkov proměnila nájezd svým jedinečným způsobem Tereza Křtěnová.

Jana Martinů (vedoucí týmu Svítkova): Toto přátelské utkání splnilo naše očekávání, které jsme měly a jsme rády, že v našich vzájemných soubojích budeme pokračovat tentokrát na hřišti v Chlumci. Je to pro nás perfektní příprava na nejbližší turnaj žen 7.4.2012 v Berouně, který nás teď čeká.

Sestava: Novotná Alena – Škodová Eliška, Křtěnová Tereza, Hovorková Anna, Bitnarová Jana – Kaufmanová Barbora, Miklosová Renata, Martinů Jana, Mrskočová Dana, Pazderová Monika, Petráňová Lucie

Góly: Kaufmanová Barbora (2), Pazderová Monika (2), Petráňová Lucie (1), Martinů Jana (1)