Archiv 2012: Osud s názvem Alfa

03. 11. 2012 | Petr Korbel | Mladší žáci - Nepočítáme-li výhru na loňském přípravném Hostivařském poháru, poslední vítězství mladších žáků nad Alfou by kronikáři dlouho hledali. Nezadařilo se ani dnes, ale on už to nechce asi ani ten hokejbalový nahoře. Takže zase příště.

Po ránu nás čekalo deštivé počasí, které se postupem času trochu umoudřilo. Naše pomladší sestava už se pomalu blíží maximu, které jsme schopni postavit, nehráli kluci, kteří z různých důvodů nebyli delší dobu na tréninku, a rekonvalescenti, kteří nám bohužel naskočí až na jaře. Kluci chtěli konečně v letošní sozóně porazit některého ze silných soupeřů, což je věc, která nám letos pořád často o fous uniká. Navíc se jednalo o Alfu, tedy derby nad derby. Svou premiéru v roli hlavního trenéra si díky zaneprázdněnosti Petra Kopečného odbyl Jaroslav Novák.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 2 : 3

V první třetině prvního zápasu byla hra vyrovnaná, možná měli trochu více ze hry naši kluci, nicméně do vedení 0 : 2 šel postupně soupeř. Ve druhé třetině jsme zařadili vyšší rychlost a soupeř se měl co ohánět. Rezultovalo z toho vyrovnání, byť druhý gól až poslední sekundě třetiny. Střelcem obou byl Jarda Novák. Na začátku třetí se soupeři opět podařilo dát rozdílový gól, na který se nepodařilo přes veškerou snahu odpovědět. Obecně jsme byli o něco lepším týmem, zejména druhá třetina byla ukázková. Soupeře jsme přestříleli, ale k bodům to bohužel opět nevedlo.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 0 : 3

Druhý zápas byl v našem podání ve znamení masového spalování šancí. Před kluky po hezkých kombinacích několikrát zívala prázdná brána, ale branková čára byla v tomto zápase zakletá. Pochválit musíme samozřejmě i brankáře Alfy, to se týká i zápasu prvního. Góly opět dával soupeř, takové ty po šťastných tečích, co bychom za nějaký takový dali. Na 0 : 3 padl gól do prázdné branky při naší power-play. Na střely bylo skóre vyrovnané, ovšem kdybychom připočítali všechna ta promáchnutí ve vyložené šanci či střely těsně vědle, dostali bychom se k jiným číslům. Ale na to se samozřejmě nehraje. Hraje se na góly a ty jsme nebyli schopní dát.

Snad se nedotkneme soupeře, když řekneme, že tentokrát si všech šest bodů odvezl herně horší tým. Nás bohužel ta spousta těsných proher se silnými týmy odsuzuje k boji o předposlední místo ve skupině se Sršni, ale takový je sport. Za předvedenou hru kluci sklidili od trenérů velkou pochvalu, konkrétně třeba i za vyhrávané buly. Nálada ale nebyla růžová, tak bylo na místě připomenutí dva roky starého zápasu, kdy se oba týmy setkaly ještě na turnaji přípravek v Letohradu a kde nám Alfa nadělila desítku. Na srovnání je vidět, jaký tým udělal pokrok. Jen ještě chybí ta pověstná třešnička.