Archiv 2012: Oslabený Svítkov prohrál v Hradci

11. 03. 2012 | Jana Martinů | Mladší dorost - Prořídlá sestava Stars jela v sobotu 10. 3. bojovat do Hradce Králové. Zápas proti favoritovi bohužel skončil dle očekávání. Podrobnosti nám napsala vedoucí týmu Jana Martinů:

HBC Hradec Králové 1988 - ERA Svítkov Stars Pardubice 5 : 0 (1:0, 2:0, 2:0), střely na branku 28:16 (8:5, 10:5, 10:6), tresty 2:2 (1:1, 1:1, 0:0), přesilovky (2:2), využití přesilovek (0:0).

Do Hradce Králové jsme odjížděli pouze s osmi hráči a s gólmanem, neboť máme v současné chvíli velkou marodku a také v pardubickém okrese začaly jarní prázdniny. Jsem ráda, že v našem týmu máme i takové hráče, kteří odložili odjezd na hory a odehráli s námi tento zápas. Za to jim s trenérem moc děkujeme. Také jsme vděčni starším žákům, kteří doplnili naše řady a velice nám v zápase pomohli.

Už od začátku jsme čekali, že to bude těžký boj, když na nás vyběhlo 15 hráčů proti našim 9. Musím ale říct, že se kluci s tou převahou vyrovnali a dokázali s favoritem držet krok až do poslední vteřiny první třetiny, kdy se bohužel domácí prosadili, což nás srazilo na kolena.

Po přestávce se tým ještě více semkl a jel jako jeden muž. Kluci plnili trenérovi pokyny na jedničku. Byla to nádhera sledovat jejich souhru, až mě z toho mrazilo. I přesto se domácím podařilo prosadit se v osmé minutě, kdy vystřelili přes našeho hráče, který stínil ve výhledu brankáři, a zvýšili stav na 2:0. Kluci to nezabalili a jeli dál, ale štěstí bylo proti a přiklonilo se na stranu domácích, kteří ve dvanácté minutě skórovali potřetí.

Třetí třetinu jsme začali dobře. Kluci hráli to, co po nich trenér chtěl. Pořád makali na plný plyn. Nestačili si pořádně oddechnout a už zase museli na hřiště. Únava si však vzala svou daň v podobě dvou gólů v deváté a ve dvanácté minutě. I přesto, že jsme prohráli, kluci odehráli výborný zápas, za který je trenér pochválil, a já nad jejich výkonem smekám.

Soupiska: Ptáček Jan – Kudláček Aleš (SŽ), Michal Jan (SŽ), Sura Tomáš, Svatuška Jan (A) – Horák Pavel (SŽ), Král Jakub (SŽ), Michal Pavel (SŽ), Pitthard Martin (C)