Archiv 2012: Obnovené derby v 1. ČNHbL vítězně pro Svítkov

03. 09. 2012 | Robert Koch | A tým - Ze druhé národní do první letos postoupilo béčko týmu HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, čímž došlo ke znovuobnovení městského derby v této soutěži. Článek k utkání nám zaslal trenér A týmu Robert Koch:

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B 4 : 3

(2:0, 1:1, 1:2). střely 24:43, vyloučení 3:3, využití 0:1

Branky a asistence: 3:53 Večerník (Velecký), 6:20 Hlavsa, 16:28 Šprincl (Cempírek, Filip), 36:12 Večerník (Minařík, Hlavsa)

Průběh zápasu:

Do zápasu jsme šli namotivováni snahou v prvním zápase porazit našeho rivala a ukázat, že se ve Svítkově bude letos hrát dobrý hokejbal. Již v prvních minutách jsme šli díky enormní snaze do dvoubrankového vedení. O branky se zasloužil hráč David Večerník a nový kapitán týmu Martin Hlavsa. Obě tyto branky jsme dali z bezprostřední blízkosti svatyně hostí. V čase 6:20 jsme tudíž vedli 2:0. Myslím, že tento stav u Bylanky nečekal asi ani ten nejoptimističtější divák. Na konci první třetiny se Autoskláři probrali a začali hrozit. Několikrát se jim podařilo svým vířivým pohybem zaměstnávat naší obranu a jen díky štěstí a velkému výkonu brankáře Černického jsme neinkasovali.

Do druhé třetiny jsme nastoupili s cílem neinkasovat, dál hrozit z brejků a důrazem před brankou. To co jsme potřebovali se také na zařátku druhé třetiny stalo. Překrásnou brankou se záklonu se blýskl náš sniper Paolo Šprincl. 16:28 a stav 3:0!!! V tu chvíli to vypadalo s akciemi Svítkova velmi nadějně. Obavy však stále udržoval pohyb některých hráčů Autoskla, který nám dělal problémy hlavně z důvodu naší hry na 4 obránce. Bohužel do konce třetiny přišel kontaktní gól hráčů z Polabin a do třetí třetiny bylo o zápletku postaráno.

Třetí třetina: I přes snahu v kabině říci si, že nemůžeme nechávat ani trochu prostoru hostujícím hráčům, se nám začátek třetiny vůbec nepovedl. Dva inkasované góly v 32. minutě v rozmezí 34 vteřin byly obrovskou sprchou. V minulých letech si dovolím tvrdit, že z tohoto K.O. bychom se už nevzpamatovali, ale na hráčích byla vidět v tomto zápase stále velká snaha doma prostě nad „Alfou„ neprohrát. I přes viditelnou únavu obránců se nám po střele Tomáše Minaříka a odrazem od zadního mantinelu před bránu podařilo opět strhnout vedení na naší stranu. Branku vstřelil opět navrátilec David Večerník, 4:3 pro hráče od Bylanky. Od této branky jsme stáhli hru na 2 útoky se snahou o důsledné bránění hubeného vítězství. V čase 39:07 jsme byli zbytečně vyloučeni a čekali nás opravdu těžké minuty. V těchto fázích zápasu se už točilo s pozicemi hráčů v podstatě jako na ruletě. Oslabení jsme s vypětím všech sil ubránili. Následoval závěr zápasu, jak všichni víme, tak ve Svítkově se v poslední minutě může stát cokoliv. Velmi nám pomohla nečistá hra hráčů Alfy, kdy těsně před koncem byli vyloučeni dva hráči. V podstatě až do konce zápasu jsme hráli přesilovku a naši nejzkušenější hráči si už nenechali vítězství v posledních sekundách vzít. Poté následovala velká radost domácího týmu a pro hráče sladká odměna vypsaná od trenéra...                         3 body Svítkova =3 l. R.U.M.

Závěrečný komentář trenéra:

Jsem opravdu velmi šťastný, že se nám podařilo v tomto velmi těžkém zápase zvítězit. Musím smeknout nad našimi hráči za jejich vůli po vítězství a obráncům za jejich zvládnutí hrát zápas pouze na 2 obranné dvojce. Velkou pochvalu za výkon dostáva kompletně celý tým, nejen za práci na hřišti, ale i týmové pojetí celého zápasu. Doufám, že v těchto výkonech budou pokračovat i v dalších zápasech. Čeká nás obrovský kus práce navázat na toto vítězství. Myslím si ale, že nám to dá další elán bojovat o další body i na Moravě.

Sestava:

Brankář: Černický (Kaván) Obrana: Filip, Šatara, Hlavsa, Svatuška, Sura Útok: Cinko R., Minařík, Večerník, Mlateček, Šprincl, Cempírek, Velecký, Zelinka, Šováň, Mifek, Borovec, Cinko M.