Archiv 2012: Moravskoslezský výjezd Áčka bez bodu

10. 09. 2012 | Robert Koch | A tým - O uplynulém víkendu absolvoval náš A tým trip do Třince a Ostravy. Článek o obou zápasech nám zaslal trenér Robert Koch:

HBC Enviform Třinec - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 6 : 4 (2:1, 3:3, 1:0, střely: 12:5, 13:7, 6:13)

Průběh zápasu:

Před zápasem jsme měli tu čest shlédnout určitou část, neurčité soutěže mezi Třincem a Opavou v mládežnických kategorií, které se nakonec nedohrálo, jelikož byla k vidění hromadná bitka po které rozhodčí zápas ukončil. Je pravda, že na některé naše mladší hráče to nemělo moc dobrý vliv, ale což, šlo se na to.

Začátek zápasu byl famózní, již v 38 sekundě vstřelil gól Pavel Šprincl. Až do oslabení jsme byli lepším týmem, ale pak přišli 2 slepené góly Třince, které obrátily stav zápasu na 2:1. Ve druhé třetině se nám nejprve podařilo vyrovnat gólem opět Šprincla, ale pak začalo černé období Svítkova. Byli jsme pod tlakem, nedokázali jsme bránit soupeře v obranném pásmu a dostali jsme 3 góly, jeden dokonce v naší přesilovce po velké hrubce. Hru jsme za stavu 5:2 stáhli na dvě lajny a ještě do konce druhé třetiny se nám podařilo umazat z náskoku soupeře 2 góly( hattrick Šprincl a gól Čejgla ). Do začátku třetí třetiny jsme tudíž šli s výsledkem 5:4 pro domácí a s touhou otočit vývoj zápasu.

Celá třetina se nesla na vlně velké snahy (střely 6 :13), ale gól se nám vstřelit nepovedlo. Když ještě v půlce třetiny za zbytečné oplácení se nechal náš hráč Šováň vyloučit na 5 min + do konce zápasu a dostali jsme na 6:4, nezbýval už čas a obrat skóre.

TJ Sokol Poruba - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 5 : 4 (2:0, 2:1, 1:3, střely dle zápisu 37:38 !!!)

Do zápasu jsme chtěli jít se snahou důležité 3 body získat v náš prospěch. Ještě teď nevím, čím to bylo, ale první třetinu jsme odehráli ve špatném tempu a bohužel s velkými hrubkami v obranném pásmu, které tým z Ostravy dokázal 2 x potrestat. Po první třetině jsme si řekli, že to takhle dál nejde, ale i přes to jsme zase dostali gól na 3:0. Chvilku předtím měl obrovskou šanci snížit Šováň, ale při úniku sám na brankaře tento hráč neuspěl. Po tomto gólu jsme opět museli přistoupit na zúžení kádru a přišel náš velký tlak. Podařilo se nám snížit, brankou po krásné akci od Pavla Šprincla, ale hned na to, ještě v přesilovce soupeře, opět odskočila Poruba na 4:1. Člověk by si řekl to už je konec zápasu po druhé třetině 4:1, ale my věděli, že ještě můžeme zápas otočit.

Třetí třetina: 32. min. gól Tomáš Minařík, 33. min. gól po perfektně zahrané přesilovce Martin Čejgl, 37 min. důraz před branou Tomáš Minařík, stav utkání najednou 4:4 a obrovská převaha hráčů Svítkova. Pak se začali dít věci!! Hned 17 sec. po našem gólu vyloučení hráče Šováně na 2 minuty. Prvních 10 sec., které uběhli na "domácí" časomíře plynuly jako věčnost, možná i proto, že čas minimálně 20 sekund vůbec neběžel !! Při samotné hře a reklamaci, že čas nefunguje (v tu chvíli se samozřejmě hned rozběhl) se rozhodčí po přerušení hry rozhodli, že čas se posunovat nebude, jelikož časoměřičky prohlásily, že čas celou dobu šel !!! Doufám, že si holky do budoucna alespoň trošku uvědomí v čem sport, jako takový spočívá. Pro nás to byl moment kritický, jelikož 12 vteřin před uplynutí toho "2" minutového trestu jsme dostali rozhodující branku na 5:4.
Nevzdali jsme se, dál jsme bojovali, vytvořili i šance, ale již jsme nevyrovnali. Střely na branku byly po zápase dopsány rozhodčím a tudíž o věrohodnosti tohoto údaje nemůže být ani řeč. Štěstí, které jsme měli v zápase s Alfou se nám na výjezdu prostě obrátilo zády.