Archiv 2012: Mladší žáci si poradili se Sršni

10. 11. 2012 | Petr Korbel | Mladší žáci - V sobotu 10. 11. čekali naše mladší žáky dva domácí zápasy se svitavskými Sršni. Šest bodů nakonec bez větších problémů zůstalo ve Svítkově.

Vzhledem k vývoji ve skupině se bohužel dnešní dvojzápas stal přímým soubojem o šesté místo, tzn. tým, který by získal méně bodů by se octl na nelichotivém předposledním místě. To kluci určitě nechtěli dopustit a tak k zápasu přistoupili velmi vážně.

Trenéři do duelů nasadili všechny dostupné hráče. Byly postaveny tři kompletní pětice složené kombinovaně z hráčů více i méně zkušených, starších i mladších. Do jednotlivých třetin naskakovaly vždy dvě pětice, třetí odpočívala, takže každá si v každém zápasu odehrála třetiny dvě. Mezi dalšími mladšími hráči si dnes svou premiéru mezi žáky odbyl Jirka Šťovíček, kterému tímto mezi nimi přejeme mnoho úspěchů.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - TJ Sršni Svitavy 3 : 1

Stav na konci zápasu o přílišné herní převaze nehovoří, jinak tomu je u poměru střel 24 : 3. Kluci si naštěstí již během první třetiny utvořili náskok v poměru 3 :0 ato trefami Matyáše Bláhy (as. Lukáš Novotný), Jiřího Dudíka (Matyáš Bláha, Lukáš Novotný) a Jiřího Naštického (Martin Korbel), protože v dalším průběhu pouze bušili do obrany soupeře přičemž nebyli schopní dopravit míček za brankovou čáru. To je koneckonců celkově velká bolest podzimu, která nás už stála mnoho bodů. Soupeř během druhé třetiny snížil na 3 : 1 po nedůrazu při rozehrávce a následném úniku takže nějaká pojistka by se hodila. Nepřišla, další snížení ze strany Svitav ale také ne a tak se skóre až do konce zápasu nezměnilo.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - TJ Sršni Svitavy 8 : 0

Zde by stačilo asi jen uvést poměr střel 28:0 a nerozepisovat se, ale přece. Alespoň mezi diváky panovaly před tímto zápasem obavy z neproduktivnosti našich střelců navíc, když nám soupeř v předchozím utkání ukázal, že ohrozit naši branku umí. Obavy se naštěstí nepotvrdili a situaci v první polovině zápasu si vzal na starost Jirka Naštický, který čistým hattrickem zajistil svému týmu vedení (as. Martin Korbel, Jakub Jošt - Denis Drbal, Martin Korbel - Martin Korbel). Po té se skóre pomalu navyšovalo v náš prospěch až do stavu 8:0 zásahy Matyáše Bláhy (Lukáš Novotný), Jaroslava Nováka (Tomáš Bláha), Marka Hemžského (Jiří Dudík) a Milana Flose (Jiří Dudík). Soupeř se po celý zápas téměř nedostal z obranného pásma, poklonu za bojovnost i při velmi nepříznivém stavu mu ale vyseknout musíme.

Příští týden nás čeká poslední dvojzápas podzimu a tedy i poslední letošní možnost ukázat, že jsme schopní bodovat i proti silnému soupeři. Do Svítkova přijede letos skvěle hrající českotřebovská Lokomotiva.